Blog

Seccade Çeşitleri!

seccade cesitleri

Seccade

İslam’ın beş şartından olan namazı gereğince eda edebilmek için dikkat edilmesi gereken konuların başında temizlik gelir. Vücut temizliği kadar, namazın kılınacağı ortamın da mümkün olduğunca temiz olması gerekir. Seccadeler ortamın durumu ne olursa olsun namaz kılan için temiz bir alan sağlar. Seccade yapımında haram ya da mekruh olmayan maddelerin kullanılması ve seccade üzerinde namaza mani olacak figürlerin bulunmaması, seccadenin temiz tutulması kadar önemlidir.

Seccade Modelleri

seccade cesitleri 1Mekruh veya haram olmamaları ve temiz olmaları koşuluyla uygun yapıda her madde seccade olarak kullanılabilir. İnce seccadelerin yanı sıra kalın halı seccadeler de yaygın şekilde kullanılmaktadır. Halı seccadelerde akrilikten dokuma çeşitler ve zemini deri olan süngerli halı seccadelerle yumuşak halı seccadeler mevcuttur. Altı halı dokuma tipinde olan seccadeler, oldukça dayanıklıdırlar. Nilüfer şönil seccadelerde kahve, lacivert, bordo, siyah ve yeşil renkleri bulmak mümkün. Sık yapılı kesik havlı bir kadife çeşidi olan velür, Seccade Modellerinde en çok kullanılan malzemelerden biri olma özelliği taşıyor. Velür seccadeler yumuşak dokularıyla namaz kılarken size eşlik ediyor. Fermuarlı kılıfa sahip cep seccadeleri, seccadeleri temiz tutarak arzu ettiğiniz her yere taşımanıza olanak sağlıyor. Böylece namazlarınızı gittiğiniz yerlerde kazaya bırakmak zorunda kalmadan vaktinde eda edebileceksiniz. Paraşüt kumaştan üretilen seccadelerin ayırt edici özelliği ise ayağınızın altında kaymamalarıdır. Bu seccadeler, namaz sırasında seccadenin buruşmasından dolayı dikkatin dağılması riskini ortadan kaldırıyor.

Birinci Kalite Kumaşlar

Ürün çeşitleri arasında bulunan Aydın Plus Seccadeler, 1. kalite kadifeden üretilmektedir. Bu seccadeler halı dokuma oldukları için uzun yıllar kullanılabilir. Simli Broker seccadeler ise simli iplikten üretilmektedir. %40 polyester, %60 pamuk içeriğinde olan simli broker seccadeler de birinci kalitedir. Ürün çeşitleri arasında yer alan pusulalı seccadeler nereye giderseniz gidin kıble yönünü doğru bir şekilde tayin edebilmenizi sağlayacaktır. Böylece namaz kılarken önem teşkil eden diğer önemli konu olan yönün kıbleye dönük olması koşulu her durumda yerine getirilebilecektir. Eksiksiz Seccade Seti, ihtiyaç duyulan birden fazla ürünü bir araya getiriyor. Çocuklar için özel tasarlanıp üretilen simli, gül kokulu seccadeler ise çocuğunuza namaz alışkanlığı kazandırma konusunda yardımcılarınızdan biri olacak.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir