Blog

Sevdikleriniz İçin Hac-Umre Hediyelik Setler!

sevdikleriniz icin hac umre hediyelik setler 1

Sevdikleriniz İçin Hac-Umre Hediyelik Setler

Her Müslüman hac ya da umre vazifesini yapmak, kutsal mekanları görmek, orada dua etmek için yanar tutuşur. Bulduğu ilk fırsatta vazifelerini yapmaya çalışır. Kutsal topraklara gidenlerin mutlaka dua listeleri vardır. Burada yapılan dualar geri çevrilmez. Bu nedenle kutsal topraklar yolcularının yakınları o dua listelerinde olmak ister. İbadetlerini yapan hacı adayları dönüşlerinde yakınlarına çeşitli hediyeler getirir. Bunlar genellikle toptan alınabiliyor. 100 kişilik paketler halinde umre hediyelik setler bulunabiliyor. Ayrıca hacı adaylarının ihtiyacı olabilecek malzemelerin tümü de setler halinde sunulmaktadır.

Hac ve Umre İhtiyaç Paketleri

sevdikleriniz icin hac umre hediyelik setler 2Dini vecibelerini yerine getiren hacı adaylarının genel olarak bazı ihtiyaçları olmaktadır. Bunlar arasında ihram, sıvı ve katı sabun, tavaf patiği, tıraş tarağı, ihram palaska kemeri, şile bezi gömlek, para kesesi, terlik ve sandalet gibi ürünlerden oluşan ihtiyaç paketleri erkeklere ve bayanlara özel olarak hazırlanmaktadır.

Hac ve Umre Hediyelik Paketler

İbadetini yaban Müslümanlar geri dönüşlerinde ziyaret edilir. Ve gelen misafirleri hurma, zemzem ikramlarının yanında farklı hediyelerde sunulur. 100 kişilik olarak hazırlanan bu paketler içerisinde simli brokır, kenarlı yazma, Konya takke, tesbihler, kına, esans bu paketler içerisinde genel olarak bulunan ürünler arasında yer alıyor. Bunlar standart paketlerdir. Çok daha detaylı olarak sunulan hediyelik hac paketleri bulunuyor. Bunlarda orta boy Kur’an-ı Kerim, takke, yazma, kına ve esanslar olabiliyor. Bazı paketlerde seccade, inci tesbihler olabiliyor. Bazı setler ise daha çok takı ağırlıklı olarak Osmanlı erkek kaşlı yüzük, bayan kaşlı yüzük, renkli inci setler ve yaylı çocuk bilekliklerinden oluşabiliyor.

Mevlit Hediyelikleri

Bebek mevlitleri ya da hacı olan Müslümanların dönüşlerinde yapacak oldukları mevlitler hatta ev mevlidi olarak organizasyon yapanlar için de umre hediyelik setler tarzında paketler bulunmaktadır. Peygamberler tarihi, zikirmatik, esans, su, hurma olabilen paketlerin yanında bazı paketlerde gül suyu, bazı paketlerde Yasin-i şerif, bazı paketlerde kırk hadis, şeytanın hileleri kitapları olabiliyor. Bebek mevlidi olarak yapıldığında ise mavi ya da pembe çantalarda hediyelik olarak Yasin-i Şerif, hurma ve tesbih bulunuyor. Yasin-i şerifler farklı içeriklerde olabiliyor. Tesbih modellerine de karar verme imkanı sunuluyor.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir