Blog

Şık Ağaç Tesbih Modelleri Hedisam.com’da!

Sik agac tesbih modelleri hedisam com da

Tesbihler, Müslümanların namaz sonrasında ya da normal zamanlarda ibadetlerini yerine getirebilmelerine, Hz. Allah’ı zikretmelerine ve belirli bir sayıda okunması gereken dualara kolaylık sağlamak amacıyla tasarlanan bir ibadet aracı olarak kullanılmaktadır. Oldukça eski çağlardan bu yana gelen bu ibadet araçları, günümüzde pek çok tesbih çeşitleri ile hazırlanarak alıcılarına sunulmaktadır. Örneğin; 33’lü, 99’lu ve 1000’li tesbihler, bu tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır.

Hedisam’ın geniş ürün yelpazesinde arasında bulunan Ağaç Tesbih modelleri, pek çok kişi tarafından tercih edilen ve oldukça rağbet gören modellerden biridir. Birbirinden farklı ağaçlardan elde edilen bu tesbihlere bazı örnek göstermek gerekirse; abanoz tesbihler, zeytin ağacı tesbihleri, kuka ve sırada ağaç tesbihler, Hedisam tarafından alıcılarına sunulan Ağaç tesbih modelleri arasında yer almaktadır.

Ağaç Tesbihin Özellikleri Nelerdir?

sik agac tesbih modelleri hedisam comdaHedisam’ın yüzlerce tesbih modeli arasında yer alan Ağaç tesbih modelleri, birbirinden farklı tasarımlar, aksesuarlar ve türler ile karşımıza çıkmaktadır. 33’lü ya da 99’lu olarak tasarlanan ve iri taneli ya da ufak taneli alternatifleri ile alıcılarına sunulmaktadır.

Diğer tesbih modellerine kıyasla daha sağlıklı bir yapıya sahip olan Ağaç tesbih modelleri, yapıldığı ağaçlara göre farklı niteliklere sahip olabilmektedir. Örneğin; zeytin ağacından yapılan tesbihler, oldukça sade modellerde olurken, oldukça kolay bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Kuka tesbihler ise daha çok ilgi gören ve hemen hemen her erkeğin ilgisini çeken modellerden biridir. Üstelik ideal bir hediyelik tesbih olabilecek olan bu modeller, toplu olarak da satılabilmektedir.

Nasıl Parlatılır?

Ağaç tesbihlerin parlatılması genellikle ağacına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; abanoz ağacından elde edilen tesbihlerin daha parlak bir görünüme sahip olabilmesi için cilalama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Kuka tesbihler ise daha çok zaman içerisinde kullanıldıkça parlamaktadır.

Öte yandan bu gibi tesbihler bazı yağ içerikli kokular sayesinde de parlatılabilmektedir.

Ağaç Tesbihleri Mevlüt Hediyelikleri Olarak da Tercih Edebilirsiniz!

Günümüzde pek çok insan, çocuğu, gelini ya da asker oğlu gibi nedenlerden dolayı mevlüt okutmayı istemektedir. Bu gibi programlarda misafirlerine bir ikramda bulunmak, bir hatıra bırakmak isteyen Müslümanlar uygun bir hediyelik ararken, ağaç tesbih modelleri ideal bir mevlüt hediyelikleri olarak tercih edilebilmektedir. Bu amaç doğrultusunda Hedisam tarafında set halinde de sunulabilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir