Blog

Tafta Eşarbın Kaymaması için Ne Yapmalısınız?

Tafta esarpin kaymamasi icin ne yapmalisiniz

Müslümanlar kadınlar, Hz. Allah tarafından buyrulan örtünme ve tesettür emrini yerine getirebilmek için eşarp kullanmaktadır. Bir tür baş örtüsü olarak ifade edilen, genellikle saçın ve başın tamamı ile boyun kısmının örtülmesini sağlayan eşarplar, günümüzde pek çok farklı tür ve modelde üretilebilmektedir. Tafta eşarp en sık karşılaştığımız eşarp çeşitlerinden biri olurken, kolay kullanımı ve tok duruşu bu eşarpların tercih edilme nedeni olarak gösterilebilmektedir.

Tafta Eşarp Nedir?

Tafta eşarp, ipeğimsi bir görünüme sahip olan, hareket ettikçe yanar dönerli hal alan bir kumaştan elde edilmiş eşarplara verilen isimdir. Bugün pek çok insan tarafından kullanılan tafta eşarp, daha çok düz ve desensiz modelde olurken, desenli ve renkli modellerini bulabilmek de mümkündür.

Tafta eşarp kullananlar genellikle eşarbı duruşu ve kolaylıkla kullanılabiliyor olmasından hoşnuttur. Tok bir duruşa sahip olan bu eşarplar, uzun eşarbın uzun süre bozulmadan kullanılabilmesini sağlamaktadır. Üstelik ipek eşarplara kıyasla daha uygun fiyatlara sahip olan bu eşarplar, pek çok tesettürlü kadının gardırobunda yer almayı başarmıştır.

Tafta Eşarbın Kaymaması İçin Ne Yapmalısınız?

Tafta eşarbın kaymaması için öncelikle bağlayış şeklinde dikkat etmek gereklidir. Bunun yanı sıra iğne kullanarak da eşarbı sabitlemek, kaymasının önüne geçecektir.

Tafta eşarp bağlarken yanak kemiklerine denk getirilerek katlanan eşarbın çene altından toplu ya da kancalı iğne ile iğnelenmesi gerekmektedir. Bunun ile beraber kafanın her iki kısmına denk gelen ve tepesi gibi bölümler de iğnelenmelidir. Eşarbın sivri kalan her iki ucu ise boynun arka kısmından bağlanmalıdır. Bu sayede tafta eşarbın kaymaması için gerekli önlemler alınmış olacaktır.

Tafta Eşarp Modelleri Nerede Bulunur?

Tafra eşarp modelleri, oldukça zengin bir yelpazeye sahip olan modellerdir. Desenli ve desensiz, renkli ve renksiz modellerini bulabilmenin mümkün olduğu bu eşarplar, Hedisam bünyesinde de bulunabilmektedir. Üstelik bir hayli kaliteli olan tafta eşarp modelleri, piyasadaki en uygun fiyatlarla alıcılarına sunulmaktadır.

Hedisam bünyesinde yer alan tafta eşarp modelleri genellikle tek renkli ve düz modeldeki eşarplardır. Zengin bir renk alternatifi ile sunulan bu eşarplar, kolay bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Üstelik değerli bir hediyelik olarak da tercih edilebilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir