Blog

Tafta Eşarp Nedir?

Tafta esarp nedir

Eşarp, Müslüman kadınların örtünmek için kullanmış oldukları hem başı, hem de boynu kapatan bir tür baş örtüsüdür. Oldukça uzun yıllardır kadınlar tarafından kullanılan eşarp, bugün pek çok farklı türü ile karşımıza çıkmaktadır. Tafta eşarp da bu türlerden biridir.

Günümüzde oldukça sık kullanılan ve daha çok kolay kullanımı, uzun süre bozulmadan sabit kalabiliyor olması gibi özellikleri ile tercih edilen tafta eşarp, fiyat bakımından da uygun olan eşarp modellerinden biridir. Genç, yaşlı fark etmeksizin hemen hemen her kadının zevklerine hitap edebilecek onlarca farklı tafta eşarp modelleri bulabilmek mümkün olurken, son yıllarda daha çok düz ve sade modelleri tercih edilmektedir.

Tafta Eşarp Nedir?

Tafta Eşarp NedirEşarplar, gelişen teknoloji ile beraber çeşitli model ve türlerde üretilmektedir. İpek, twil, saten eşarplar bu türlere birer örnek olarak gösterilebilirken, tafta eşarplar da bir tür eşarp türü olarak ifade edilmektedir.

Başta yeni tesettüre girmiş olan kadın ve bazı erkekler olmak üzere pek çok insan tarafından bu gibi eşarplarla alakalı merak edilen pek çok konu bulunmaktadır. Örneğin; “Tafta eşarp nedir?” sorusunun yanıtı, merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Atkısı ve örgüsü farklı renklerde olduğundan hareket edildikçe yanar dönerli bir görünüm sağlayan, ipekli ve sert kumaşlardan üretilmiş eşarplara tafta eşarp adı verilmektedir. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen tafta eşarplar, ipek karışımlı, parlak ve daha yumuşak niteliklerde üretildiğinden kolay bir kullanım sağlamaktadır. Bu nedenle de pek çok kadının tercihleri arasında yer almaktadır.

Tafta Eşarp Bağlaması nasıl Olmalıdır?

Tafta eşarp bağlaması tercihe göre farklı modellerde olabilmektedir. Bazı kadınlar yalnızca aksesuar olarak boyunlarına bağlarken, bazı kadınlar ise örtünmek için başına bağlayabilmektedir.

Tafta Eşarp Modelleri Hedisam.com’da!

Hedisam tarafından alıcılarına sunulan tafta eşarp modelleri, onlarca farklı renk alternatifi ile dikkat çekmektedir. Pembe, sarı, mor, lacivert, mavi, yeşil, gri, kırmızı ve siyah gibi renk seçenekleri bulunan tafta eşarp modelleri, genellikle düz renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tafta eşarplar, insanların gerek kendilerine, gerekse yakınlarına hediyelik olarak alabileceği eşarp modellerindendir. Bu gibi durumlarda Hedisam aracılığı ile toplu olarak da satın alınabilen tafta eşarplar, özellikle hac, umre ve mevlüt için ideal bir hediyelik olabilmektedir.

Benzer İçerikler