Blog

Tafta Eşarp Topuzu Nasıl Yapılır?

Tafta esarp topuzu nasil yapilir

Eşarp, boyun ve saç kısmını kapatan bir tür baş örtüsüdür. Günümüzde çeşitli modellerde ve türlerde üretilmekte olan eşarplar, ipek, tivil, şifon eşarp olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra tafta eşarp da günümüzün en çok kullanılan ve tercih edilen modellerdendir.

Tafta eşarp, ipeğimsi bir görüntüsü olan, atkısı ve örgüsü farklı renklerden olduğundan hareket halinde yanar dönerli görünen bir kumaştan üretilmektedir. Oldukça kolay bir kullanım imkanı sunan bu eşarp, uygun fiyatlı olması ile hemen hemen her gardıropta yerini almaktadır.

Tafta Eşarp Topuzu Nasıl Yapılır?

Tafta eşarp topuzu, hemen her eşarp modelinde olduğu üzere yapılmaktadır. Eşarbın daha hoş bir görünüme sahip olması için gerekli olan tafta eşarp topuzu, genellikle topuz tokası ya da tülbent yardımı ile yapılabilmektedir.

Tafta eşarp bağlarken topuz yapabilmek için en kolay yöntem topuz tokasıdır. Bonenin altında saça bağlanan topuz tokası, tafta eşarp topuzu elde etmeye yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra toka yerine tülbent bağlanabilmesi de mümkündür.

Tafta Eşarp Makinede Yıkanır mı?

Tafta Esarp Topuzu Nasil Yapilir 1

Zaman içerisinde kullanıldıkça kirlenen tafta eşarplarda da, tıpkı diğer eşarplar gibi temizlenmeye ihtiyaç duyulur. Ter, toz, parfüm gibi etkenlerden dolayı kirlenen eşarplar, kullanım talimatlarına uygun bir şekilde yıkanmalıdır.

Tafta eşarp kullananlar eşarplarını ne yazık ki çamaşır makinesinde yıkanmamaktadır. Elde yıkanması gereken bu eşarplar ılık su da ve ağır kimyasal içermeyen temizleyiciler kullanılmalıdır. Örneğin beyaz sabun, tafta eşarplar için ideal bir temizleyici olabilmektedir.

Bunun yanı sıra diğer pek çok eşarp gibi tefta eşarpları da temizleyebilmenin en ideal yollarından biri kuru temizlemedir. Kuru temizlemeye verilen tafta eşarplar hem daha uzun süre, hem de daha temiz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Tafta Eşarp Modellerini Hedisam.com’da Bulabilirsiniz!

Tafta eşarp modelleri, Hedisam.com tarafından alıcılarına sunulan eşarp modellerindendir. Sarı, kırmızı, lacivert, siyah, gri gibi pek çok renk seçeneği ile sunulan bu eşarplar, tek renk ve düz modele sahiptir. Son dönemlerde trend haline gelen tafta eşarp modelleri, genellikle her kıyafet ile uyum sağlayabilmektedir.

Dilediğiniz renkteki tafta eşarp modelini Hedisam.com üzerinden sipariş edebilir ve kısa sürede elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir