Blog

Tesbihteki 33’ün Anlamını Biliyor Musunuz?

Tesbihtek33 un anlamini biliyor musunuz

Tesbih, insanların ibadet ederken kullanmış oldukları bir araçtır. Eski çağlardan bu yana kullanılmakta olan bu araç pek çok tesbih çeşitleri ile karşımıza çıkarken, 332lü tesbih modelleri de bu çeşitlerden biridir.

Tesbihteki 33’ün Anlamını Biliyor Musunuz?

33’lü tesbihler, adından da anlaşılacağı üzere toplamda 33 adet boncuk ya da benzeri maddenin bir ipe dizilmesi ile elde edilmektedir. Günümüzde insanların pek çoğu, bu modeldeki teşbihlerin neden 33 tanesi olduğunu merak etmekte ve bunun sırlarına vakıf olmayı istemektedir. Tesbihteki 33’ün elbette ki pek çok anlamı ve sırrı olduğu bilinmektedir. Fakat her ne kadar bu konu ile alakalı kesin ve net malumatlar bulunmasa da, rivayet edilen bir hadis-i şerif bazı ipuçları verebilmektedir. “Müslim, Mesacid: 146; Ebû Dâvud, Vitir: 2.” Kaynaklı rivayete göre; “Ben size bir şey öğreteyim mi? Onunla, sizi geçenlere yetişir, sizden sonrakileri de geçersiniz. Hem hiçbir kimse sizden daha faziletli olamaz. Meğerki sizin yaptığınız gibi yapmış olsunlar. Meğerki sizin yaptığınız gibi yapmış olsunlar. Her namazdan sonra otuz üç kere ‘Sübhanallah’, otuz üç kere ‘Elhamdülillah’, otuz üç kere ‘Allahü Ekber’ derseniz, tamamı 99 eder. Yüzün tamamında da, ‘Lâilaheillallahü vahdehu lâ şerika leh, lehül mülkü ve lehüm hamdü ve hüve alâ külli şeyin kadîr’ derseniz, günahlarınız denizin köpüğü kadar da olsa, affolunur.” buyrulmuştur.

33’lü Tesbih Modelleri Nelerdir?

Tesbihteki 33’ün Anlamını Biliyor Musunuz33’lü tesbih modelleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan teşbihlerdir. Günümüzde kehribar, abanoz, plastik, fildişi, deve kemiği, koç boynuzu, cam, inci, katalin ve bunun gibi çeşitli materyallerden elde edilen 33’lü tesbih modelleri, farklı işlemelere ya da aksesuarlara sahip olabilmektedir. Üstelik Müslümanlar için önemli bir yere sahip olduğundan tüm bu modeller ideal bir hediyelik tesbih olabilmektedir.

En Kaliteli ve Şık Tasarıma Sahip 33’lü Tesbihleri Hedisam’da Bulabilirsiniz!

Hedisam.com, onlarca, hatta yüzlerce farklı tesbih modeli ile hizmet veren bir kuruluştur. Birbirinden şık ve kaliteli tasarımlara sahip olan pek çok tesbih modelini Hedisam’da bulabilmek mümkün olurken, hac, umre ve mevlüt hediyelikleri olarak da uygun tesbihler bulunabilmektedir. Üstelik bu gibi durumlarda toplu satış gerçekleştirilebilmekte ve bu tesbihlere daha uygun koşullarda sahip olunabilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir