Gösterilen sonuç sayısı: 8

Sayfa Başı 9 12 18 24

Takke

Takke, Müslümanların namaz kılarken başına örtmüş olduğu bir tür başörtüsü olarak ifade edilebilmektedir. Genellikle Müslüman erkeklerin kullanmış olduğu bu başörtüsü takke çeşitleri ile karşımıza çıkarken, Osmanlı, kumaş, bez, sert ve örgü takke bu çeşitler arasında yer almaktadır.

Takke Nedir?

Müslüman erkeklerin namaz kıldıkları esnasında başına geçirmiş olduğu ve saçın üst kısmını örten başörtüsüne takke adı verilmektedir. İslamiyet’te sünnet olarak kabul edilen takke kullanımı nedeniyle günümüzde birbirinden farklı takke modelleri bulabilmek mümkündür. Üstelik her bir Müslüman erkeğin sahip olabilmesi amacıyla takke fiyatları da oldukça makul düzeydedir.

Günümüzde insanların ihtiyacına cevap verebilmek adına pek çok farklı takke modelleri tasarlanarak üretilebilmektedir. Örneğin; kumaş takke gibi takkeler en sık tercih edilen ve en kullanışlı olan modellerden biri olarak karşımıza çıkarken, bu modellerdeki takke fiyatları da her bütçeye hitap edebilmektedir.

Takke Çeşitleri Nelerdir?

Takkeler, kullanım yerine, amacına ve bu gibi unsurlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Osmanlı takke daha çok örgü ve benzeri yapıdaki takkelerdir. Katlanabilir olduğundan ve cepte taşınabildiğinden kullanımı kolay ve görünümü şıktır. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilen bu modeli takke satın al işlemi ile alabilmek mümkündür.

Sert takke ise kavuk ya da fes gibi bir yapıya sahip olan takkelerdir. Kalıp gibi durduğundan uzun ömürlü kullanılabilmektedir. Ayrıca bez takke de en çok tercih edilen modellerdendir. Hedisam bünyesinde de bulabilmenin mümkün olduğu bu modellere en uygun fiyatlarla takke satın al işlemi üzerinden sahip olunabilmektedir.