Gösterilen sonuç sayısı: 12

Sayfa Başı 9 12 18 24

Ayyıldız 22 cm

Orijinal fiyat: 2500,00₺.Şu andaki fiyat: 2000,00₺.

Ayyıldız 28 cm

Orijinal fiyat: 3000,00₺.Şu andaki fiyat: 2500,00₺.

Hilal Cami Alemi 120×12 cm

Orijinal fiyat: 18500,00₺.Şu andaki fiyat: 14000,00₺.

Hilal Cami Alemi 50×16 cm

Orijinal fiyat: 8000,00₺.Şu andaki fiyat: 7500,00₺.

Hilal Cami Alemi 50×16 cm

Orijinal fiyat: 7100,00₺.Şu andaki fiyat: 6000,00₺.

Hilal Cami Alemi 70×10 cm

Orijinal fiyat: 15000,00₺.Şu andaki fiyat: 11000,00₺.

Kubbe Cami Alem Geniş Alt 70 cm

Orijinal fiyat: 13000,00₺.Şu andaki fiyat: 11000,00₺.

Pirinç Cami Alem Dar Alt 110 cm

Orijinal fiyat: 17000,00₺.Şu andaki fiyat: 16000,00₺.

Pirinç Cami Alemi 140×13 cm

Orijinal fiyat: 19500,00₺.Şu andaki fiyat: 17000,00₺.

Pirinç Cami Alemi 160 cm

Orijinal fiyat: 20000,00₺.Şu andaki fiyat: 19000,00₺.

Pirinç Hilal Cami Alemi 200 cm

Orijinal fiyat: 25000,00₺.Şu andaki fiyat: 23000,00₺.

Pirinç Hilal Cami Alemi 210 cm

Orijinal fiyat: 41250,00₺.Şu andaki fiyat: 36750,00₺.

Cami Alemi

Türk İslam sanatında önemli bir yere sahip olan cami alemi­, adından da anlaşılacağı üzere camilerde ya da medrese ibadethane, türbe gibi yerlerde bulunan bir tür aksesuar olarak ifade edilmektedir. Çeşitli madenlerin işlenmesi ile elde edilen cami alemi, çoğu zaman altın ya da gümüş renkte olmaktadır.

Günümüzde pek çok farklı modeli ile dikkat çeken cami alemi, ay yıldız ve hilal şeklilerinde üretilmektedir. Her caminin dış dekorasyonunda kullanılan bu ürün, dekoratif cami alemi olarak da ifade edilebilmektedir. Üstelik camilerin dışında yer alan kubbelerin tepesine yerleştirilmektedir.

Cami Alemi Nedir?

Cami alemi; Türk İslam sanatında cami, türbe, medrese ya da bunun gibi yerlerde kullanılan ay, yıldız ve bu gibi şekillere sahip olan bir aksesuar olarak tanımlanmaktadır. Özellikle de camilerde mimari bir zorunluluk olarak kullanılan dekoratif cami alemi, kubbeli olarak inşa edilen yapılarda kubbenin tepesine yerleştirilmektedir.

Cami alemi İslam dininde Müslümanların tek bir sancak altında toplanmasını ve namaz vakitlerinde ibadet için camilerde toplanmalarını temsil etmektedir. Dolayısıyla bu gibi mimari yapılarda önemli bir yere sahip olan cami alemi, yuvarlak bir parçanın çevresinde kıvrılan bir boynuz ya da hilal şekli ile dikkat çekmektedir.

Sahip olduğu hoş görünümünün yanı sıra camilere manevi bir değer kazandıran cami alemi, genellikle cami kubbelerinin ya da kullanılacağı yerin boyutlarına göre üretilebilmektedir. Dolayısıyla pek çok farklı boyutta cami alemi satın al işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Cami Alemi Çeşitleri Nelerdir?

Cami alemleri çoğu zaman insanların dikkatini kubbe ya da minare tepesinde toplayarak bu gibi manevi değeri yüksek olan mekanların yüceliğini göstermekte ve insanlarda göğe doğru yükseliyor hissi kazandırmaktadır. Dolayısıyla bu amaç doğrultusunda birbirinden farklı cami alemi çeşitleri ya da modelleri bulabilmek mümkün olurken, en çok tercih edilen ise hilal ve yıldız minare alemidir.

Bunun yanı sıra Ayyıldız cami alemi, kubbe camii alemi, minare cami alemi ve kubbe cami alemi de bu çeşitler arasında gösterilebilmektedir. Tarihte oldukça uzun yıllardır kullanılmakta olan bu eşya, günümüzde pek çok mağazada ya da internet sitesinde bulunabilmektedir. Hedisam da bu firmalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cami Alemi Ne İşe Yarar?

Cami alemi satış işlemi genellikle dini eşyalar ile hac malzemeleri satan mağazalarda gerçekleştirilmektedir. Bu gibi yapılar için olmazsa olmaz mimari bir ayrıntı olan bu alem, her caminin yapım aşamasında cami alemi satın al işlemi gerektirmektedir.

Cami alemi genellikle cami, medrese, türbe ya da ibadethanelere ayrı bir manevi hava kazandırmaktadır. Müslümanların tek bir çatı altında toplanmasını ifade eden bu mimari ayrıntı, her cami için mutlaka bulunması gereken bir parçadır. Aynı zamanda gök kubbeyi ifade eden cami alemi, bayrak, sancak gibi anlamlara da gelebilmektedir. Bunun yanı sıra Ayyıldız ve hilal gibi şekillere de sahip olan cami alemi, İslam dinini temsil eden en önemli unsurlardan biri olarak kabul edilmektedir.

Toptan Cami Alemi

Günümüzde cami inşaatı gerçekleştiren insanların en önemli ihtiyaçlarından biri de toptan cami alemi olarak gösterilebilmektedir. Cami mimarisindeki neredeyse tüm kubbelerin ve minare külahlarının üzerinde kullanılan bu alemi toplu olarak satın alabilmek mümkündür. Bu gibi durumlar için ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak toplu cami alemi satış işlemi gerçekleştiren Hedisam, birbirinden kaliteli modelleri alıcılarına sunmaktadır.

Piyasada toptan cami alemi satışı ile hizmet veren sayılı firmalardan Hedisam, e-ticaret sitesi üzerinden de ülkenin her bir köşesine hizmet sunabilmektedir. Farklı boyutlarda ve modellerdeki alemleri görebilmek ve cami alemi fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için hedisam.com adresini ziyaret etmek yeterli olacaktır.

Toptan Cami Alemi Nasıl Alınır?

Hedisam.com üzerinden toptan ya da perakende cami alemi satın almak oldukça basit bir işlemdir. Bunun için öncelikle internet sitesini ziyaret ederek satın almak istediğiniz cami alemi modelini seçmek ve kaç adet sipariş vermek istediğinizi bildirmektir. Bu şekilde oluşturulan siparişlerde Hedisam tarafından piyasadaki en uygun cami alemi fiyatları garantisi sunulmakta ve dolayısıyla avantajlı bir alışveriş gerçekleştirebilmek mümkündür.

Birbirinden uygun, kaliteli ve şık modellerde cami alemi bulabilmenin mümkün olduğu Hedisam’da ayrıca diğer pek çok cami malzemesine ya da hac, umre, mevlüt hediyeliklerine erişebilmek de mümkündür.