Blog

3 Adımda Uzun Kirpiklere Sahip Olmak Artık Çok Kolay!

3 adimda uzun kirpiklere sahip olmak artik cok kolay

3 Adımda Uzun Kirpiklere Sahip Olmak Artık Çok Kolay!

Cildimizin bakımını yaparken unuttuğumuz noktalardan birisi kirpiklerimizdir. Kış aylarında olduğumuz bu günlerde soğuktan ilk zarar görecek yerimiz kirpiklerimizdir. Bunun yanında gözümüze kullandığımız makyaj ve temizleme ürünlerinin kalıntıları kirpiklerimizi yıpratır. Kirpiklerimizin dökülüp azalmasını istemiyorsak düzenli olarak bakımlarını yapmalıyız. Bakımını doğru olarak yaparsak imrendiğimiz uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olabiliriz.

Kirpikler Doğal Yollardan Nasıl Uzar?

Her şeyden önce sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenme bütün cildinizin ihtiyacı olduğu
Beslenmenize dikkat etmeniz kirpik uzunluğunun sürekliliği açısından oldukça önemlidir. Dökülmelere iyi gelen biotin başta olmak üzere A ve B vitamini içeren besinler almanız gereklidir.

Gözünüzü kapatıp kirpik köklerinize yapacağınız hafif hareketlerle ovun. Her gün beş dakikanızı ayırarak bu masajı yaptığınızda kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olursunuz. Kirpiklerinizi fırça ile düzenli olarak tarayın. Fırçanızın hijyeninden emin olun. Sık sık temizliğini yapın.

Kirpiklerin Sağlığı için Makyajınızı Özenle Yapmalısınız

3 adimda uzun kirpiklere sahip olmak artik cok kolay 1Başta söylediğimiz gibi kirpiklerinizin bakımı için makyaj ürünlerinin dikkatli kullanılması oldukça önemlidir. Kullanma tarihi geçmiş olan malzemelerinizi çantanızda boş yere tutmanızın hiçbir anlamı yok. Gözünüzden olmamak için bunları çöpe atmalısınız. Makyaj malzemelerinizi bir başkasına kullandırmayın, başkasının makyaj malzemelerini kullanmayın. Makyaj malzemelerinizi kullanmadan önce alerji testi yapın. Gözünüzde sulanma, batma hissi, yanma ve kaşıntı, kızarıklık gibi durumla karşılaşırsanız kullanmayın. Makyajınızı kirpiklerinizin dibinden uzak, gözün dış kısmına yapın.
Gece uyumadan önce mutlaka gözünüzdeki makyaj kalıntılarını temizleyin. Kirpiklerinizin dipten hava almasını engelleyen bu kalıntılar büyük göz ve kirpik sağlığınızı olumsuz etkiler. Temizleme işlemini yaparken sert hareketlerden kaçının.

Kirpiklerin Uzaması için Hangi Yağlar Kullanılır?

Kirpiklerimizin kalınlaşıp hacimli ve dolgun görünmesi için uygulayacağımız işlemlerden biri de bitkisel yağlardır. Bunların gözünüze kaçmamasına dikkat edin. Zeytin yağı, vazelin, E vitamini ve Hint yağını badem yağı ile karıştırıp kulak çöpü ile kirpiklerinize sürebilirsiniz.

Kirpikler Nasıl Hacimli Gösterilir?

Kirpikleri hacimli göstermek için doğru makyaj malzemelerini kullanmalısınız. Kadınların sık sık tercih ettiği XP Makyaj malzemelerinden maskaralar kirpikleri hacimli göstermek için birebir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir