Blog

Deri Mest Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey!

Deri mest alirken dikkat etmeniz gereken 4 sey

Mest, Müslümanların ayaklarına geçirdikleri, topuklarını kapatan ve bileklerine kadar uzanan bir tür ayakkabı olarak ifade edilebilmektedir. Oldukça eski çağlardan bugüne kadar ulaşan mestler, günümüzde çeşitlere ayrılmaktadır. Deri mestler çeşitleri de mest çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Deri mestler, deriden elde edilen ve suyu ayağa geçirmeyen bir mest türüdür. İslam dininde deri mest kullanımı caiz kılınmış ve bu sayede Müslümanlara kolaylık sağlanmıştır. Uzun yıllardır kullanılmakta olan deri mestler bugün birden fazla çeşide sahiptir. Koyun derisi, amber mest, çoban deri mest, keçi derisi, termal deri, astarlı deri ve dana derisi deri mest çeşitleri olarak gösterilebilmektedir.

Deri mest satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Örneğin; deri mestin hakiki deriden üretilmiş olması, dik durabilecek sağlamlıkta olması, herhangi bir yerinde yırtık bulunmaması ve ihtiyacı karşılayabilecek nitelikte olması dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Deri Mest Fiyatları Çok Pahalı Olmamalı

Deri mestler, oldukça eski zamanlardan bugüne kadar kullanılagelmiş bir mest çeşididir. Sağlam yapısı ile dikkat çeken deri mestler günümüzün en çok tercih edilen modellerindendir. Piyasada da sıklıkla bulabilmek mümkün olurken, bu gibi modelleri satın alırken deri mest fiyatları araştırılmalıdır.

Bağlanmadan Dik Durabilmeli

Mestlerle alakalı dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise mestlerin ayakta dik durabilecek kadar sağlam olmasıdır. Mestlerin caiz olmasında bu özellik oldukça önemlidir.

Mevsimine Göre Deri Mest Tercih Edilmeli

Deri mest modelleri farklılık gösterirken, bu modeller genellikle mevsimine uygun olarak üretilmektedir. Yaz ayları için astarsız deri mestler tercih edilirken, kış aylarında ise iç yüzü miflon kaplama ya da kürklü olan modeller tercih edilmelidir.

Hakiki Deri Olduğundan Emin Olunması

Piyasa oldukça fazla deri mest modeli bulunmaktadır. Bunlardan bazıları hakikaten deri olurken, bazıları ise suni deri ya da deri olmadığı halde deri diye satışa sunulmaktadır. Dolayısıyla daha sağlıklı bir kullanım ve ayak sağlığının korunması açısından satın alınacak olan deri mestin gerçek deri olduğundan emin olunması ve hatta hangi hayvanın derisinden imal edildiği hakkında bilgi sahibi olunması gereklidir.

Hedisam.com adresi üzerinden de deri mest çeşitlerine ulaşabilmek mümkündür. Birbirinden kaliteli ve kullanışlı olan bu modeller ve deri mest fiyatları hakkında bilgi edinmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

2 “Deri Mest Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey!”üzerine düşünceler

  1. Tufan dedi ki:

    Selamünaleyküm,Sizden en kaliteli sinden bayan için içi miflonlu yada kürklü artık hangisi en iyisiyse o malzemeden imal edilmiş bir çift mest sipariş vermek yardımcı olur musunuz?

  2. Esra yazlık dedi ki:

    Bayan için 36 numara mesh hakiki deri istiyorum dana keçi koyun farketmez ayakta kesik var iyileşmesi için lazım hakiki deri olacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir