Blog

En Güzel Seccade Süslemeleri

En guzel seccade suslemeleri

Seccadeler, İslam dünyası için önemli bir yardımcı eleman olurken, Müslümanların kıldıkları namazdan emin olmalarına yardımcı olmaktadır. Geçmişten günümüze kadar hemen hemen her Müslümanın evinde yer edinen seccadeler, renk renk, desen desen modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Halı seccadelerden kadife seccadelere, kilim seccadelerden etamin seccadelere ve hatta inci işlemeli seccadelere varana kadar pek şok seccade modelleri bulabilmek mümkündür.

En Güzel Seccade Süslemeleri

En Guzel Seccade Suslemeleri

Seccade süslemeleri, kişilerin kullanmış oldukları seccadeleri daha hoş bir hale getirebilmek amacıyla uygulanan bir işlemdir. Günümüzde ev hanımları ya da mefruşat ustaları tarafından yapılan, genellikle evlilik çağına gelen genç kızları çeyizi için satın alınan en güzel seccade süslemeleri, püsküllü, desenli, işlemeli, etamin süslü, inci dizmeli, simli işlemeli, güpürlü ve bunun gibi süslemelerle yapılabilmektedir. Kuzlarımızın çeyizlerini süsleyen bu modeller, hac ve umre ziyaretinden dönen Müslümanlar tarafından da satın alınabilmektedir.

Öte yandan küçük yaştaki çocukları namaza alıştırabilmek açısından da seccade süslemeleri yapılabilmektedir. Hatta çocuklarla beraber hazırlanan bu seccadeler çocuğun zevkine ve ibadete uygun bir şekilde süslenebilmektedir. Bu sayede kendi yaptığı seccade ile namaz kılmaya heveslenen çocukları, bu vesileyle namaza alışabilmektedir.

Püsküllü Seccadeler

Püsküllü seccadeler, pek çok seccade modellerinde yer alan bir süsleme şeklidir. Genellikle seccadenin renk, desen ve modeline uygun olarak yapılan püskül süslemeleri, özellikle fabrika üretimi olan seccade modellerinde yer almaktadır.

Hedisam’ın püsküllü seccade modellerine bakılacak olursa; kadife püsküllü seccade, simli şipinger püsküllü seccade, aydın plus püsküllü seccade ve gül kokulu püsküllü seccadeler, bu modelde süslemelere birer örnek olarak gösterilebilmektedir.

Renkli Seccadeler

Renkli seccadeler, Hedisam’ın en çok tercih ettiği seccade süslemelerindendir. Her renkte düz ya da birbirine uyumlu birkaç renk ve çeşitli desenlerle süslenen bu seccadeler, genellikle seccadeye ihtiyacı ola herkesin tercihi olabilmektedir. En güzel renkli seccade süslemelerinin görebilmek için Hedisam’ın resmi internet sitesini ziyaret etmek ve talebe göre bu modellerde seccade takımlarını satın alabilmek mümkündür.

Kadife Seccadeler

Kadife seccadeler, kalın ve sağlam bir yapıya sahip olduğundan çoğu zaman tercih edilen seccade modellerinden biridir. Kalın dokuma olarak üretilen bu seccadeler ile seccade takımları oluşturabilmek mümkün iken, başlı başına kadife seccade olarak satın alabilmek de mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir