Zemzem Takımları

Zemzem Takımları

Zemzem suyu, Müslümanların kutsal olarak kabul ettiği, dünya üzerindeki en mübarek ve en faydalı sudur. Oldukça farklı bir çıkış hikayesine sahip olan zemzem suyunun asırlar herhangi bir kaynağı bulunamamışken, insan sağlığına oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Mekke’den çıkan ve dünyanın her bir noktasına ulaştırılan bu, ayrıca kutsal topraklara giden hacılar tarafından da memleketlerine taşınmakta ve zemzem takımları ile ikram edilerek herkesin istifade etmesi sağlanmaktadır.

Zemzem Suyu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Rivayetlere göre Hz. İsmail a. s.’ın bebeklik döneminde onun karnının duyurulması ve su ihtiyacının karşılanması amacıyla Cebrail a. s. Vasıtası ile çıkarılan zemzem suyu, yeryüzündeki en hayırlı ve mübarek su olarak bilinmektedir. Diğer pek çok su türüne göre oldukça farklı bir içeriğe ve tada sahip olan bu su, büyük ölçüde besleyici bir değer taşımaktadır. Üstelik insan sağlığına olan faydaları da oldukça büyüktür.

Zemzem suyunun faydalarından bahsetmek gerekirse; uzun süre tokluk hissi kazandırması, açlık ve susuzluğu gidermesi, bakteri ve mikroorganizma içermemesi, içildiği niyetin kabul olması, hastalıklara şifa olması bu suyun faydalarındandır.

Zemzem Takımları Nedir?

Zemzem takımları ise, bu mübarek ve içilmesi sünnet olan suyun ikramı için kullanılan bir çeşit bardak takımıdır. Zemzemlik takımları çoğu zaman hac ve umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden ve geri döndüğünde yakınlarına zemzem suyu ikram etmek isteyen hacılar tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle günümüzde onlarca farklı zemzem takımı modelleri bulabilmek mümkün olurken, bu modeller çoğu zaman küçük bardaklardan, hurma kasesinden ve ibrik ya da sürahiden meydana gelmektedir.

Zemzem takımı modellerinin tercih edilmesindeki en önemli amaç, yeryüzünün en hayırlı suyu olarak ifade edilen bu suya yeterli hürmeti göstermek ve misafirlere karşı hoş bir sunum gerçekleştirebilmektedir. Dolayısıyla üretimi gerçekleştirilen zemzem takımı fiyatları tasarımına ve içeriğine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Zemzem Takımı Modelleri

Zemzem takımı modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip olması ile dikkat çekmektedir. Porselen takımlar, altın kaplama olanlar, gümüş zemzem takımları ve cam bardaklı takımlar zemzem takımı çeşitleri olarak gösterilebilmektedir.

Cam zemzem takımları genellikle en uygun zemzem takımları olarak gösterilebilirken, bu takımların bazılarında camlar desenli, baskılı ya da sade olabilmektedir. Bunun yanı sıra gümüş renkli ve işlemeleri takımlar da yine en uygun zemzem takımları olarak örneklendirilebilmektedir.

Gümüş işlemeli zemzem takımları genellikle ibrik, bardak ve tepsiden meydana gelen takımlardır. Bazı modellerde ekstradan hurma kasesi de bulabilmek mümkündür. Çoğu modelde işlemeler dikkat çekerken, bu gibi ürünlerin sağlamlığı da uzun ömürlü olmasına yardımcı olmaktadır.

Öte yandan altın sarısı ve porselen zemzem takımı modelleri de oldukça rağbet gören takımlardandır. Bu gibi modellerde zemzem takımı fiyatları biraz daha maliyetli olurken, tasarımları ve yapıları ise oldukça beğeni toplamaktadır.

Hedisam Zemzem Takımları

Hedisam.com, zemzem takımları ile Müslümanlara hizmet veren e-ticaret sitelerinden biridir. Zemzem takımı en ucuz bulabilmek için doğru bir adres olarak nitelendirilen hedisam.com bünyesinde onlarca farklı model bulunabilmektedir.

Hedisam tarafından alıcılarına sunulan bu takımlarda her bütçeye hitap eden ya da her ihtiyacı karşılayan bir modeli bulabilmek mümkündür. Cam zemzem takımlarından gümüş takımlara, zemzem suyu bardaklarından tepsili sunumluklara, taşlı modellerden işlemeli takımlara varana kadar oldukça zengin bir ürün yelpazesi ile karşımıza çıkmaktadır.

Müşterilerinde her daim piyasadaki zemzem takımı en ucuz modelleri sunan Hedisam, alıcılarına sunmuş olduğu bu takımlarda en uygun zemzem takımı fiyatları uygulamaktadır. Sizlerde ihtiyacınız olan takımlara erişebilmek, fiyatları hakkında bilgi edinebilmek ve hatta sipariş edebilmek için hedisam.com adresini ziyaret edebilirsiniz.