Blog

Gümüş Zemzem Takımlarının Temizliği Nasıl Yapılır?

Gumus zemzem takimlarinin temizligi nasil yapilir

Zemzem takımları, hac ve umre gibi vazifelerini yapmak üzere Mekke ve Medine’ye giden hacılar tarafından kullanılan bir tür bardak takımıdır. Hacılar, ziyaret etmiş oldukları kutsal topraklardan dönerken yeryüzünün en hayırlı suyu olan zemzem suyu getirmekte ve kendisini ziyarete gelen akrabalarına, yakınlarına ve arkadaşlarına ikram etmektedir. Bu ikramlar esnasında hem misafirlere şık bir sunum yapmak, hem de zemzem suyuna hürmet göstermek amacıyla altın sarısı, işlemeli, taşlı, ve gümüş zemzem takımları tercih edilebilmektedir.

Gümüş zemzem takımları, günümüzde en çok tercih edilen takımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok farklı modele sahip olan bu takımlar, insanların zevklerine hitap edebilmek adına ustaların elinde işlenmekte, renkli ya da beyaz taşlarlar süslenmekte, birbirinden şık modelleri ile alıcılarına sunulmaktadır.

Gümüş Zemzem Takımlarının Temizliği Nasıl Yapılır?

gumus zemzem takimlarinin temizligi nasil yapilir 1Gümüş zemzem takımlarının temizliği aslında sanıldığı kadar da zor değildir. Bu gibi takımları temizlerken genellikle doğal yöntemlere başvurulurken, diş macunu, sirkeli su ve karbonat, tuz ve limon gibi karışımlar temizlik için birer yöntem olarak gösterilebilmektedir. Örneğin; tuz ve limon karışımında limon asidik etkiye sahip olduğu için kararmış gümüşleri parlatma konusunda etkilidir. Öte yandan sirkenin de gümüş temizleme konusundaki etkileri herkes tarafından bilinmektedir.

Bu yöntemler arasında en basit olanı diş macunudur. Diş macununu bir fırça yardımı ile gümüş zemzem takımlarının üzerine uygulanıp su dolu kabın içerisinde yarım saat kadar bırakılması yeterli olacaktır.

Nelere Dikkat Edilir?

Gümüş zemzem takımı modellerini temizlerken sert materyaller kullanmaktan kaçınmak gerekir. Örneğin; uygulama esnasın sert fırçalar kullanmaktan kaçınılmalı, yoğun kimyasal içerikli temizleyiciler kullanılmamalıdır.

Gümüş Zemzem Takımı Almak için 5 Neden!

Zemzem suyu Müslümanlar için en değerli su olarak bilinmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra yeryüzünde bakteri, mikroorganizma ve kükürtün en az bulunduğu ve hiçbir zaman sonu gelmeyen bir su olarak da bilinmektedir. Hac ve umre ziyaretlerine giden herkes oradan zemzem suyu getirmektedir. Hac ve umreden gelen kişilere, ziyarete gelen kişiler için bu suyun ikramı özel olarak yapılmaktadır. Bu sebeple bu suyun sunumu da çok önemli olduğu için hac veya umreden zemzem takım alınmaktadır. Bu takımların fiyatları üretildiği malzemeye göre farklılık gösterebilir. Gümüş takımlar diğerlerine oranla daha pahalı olabilirler. Zemzem takımları farklı malzemelerden üretilmiş olabilir. En sık tercih edilenler gümüş zemzem takımlarıdır. Gümüş zemzem takımlarının çok sık tercih edilmesinin nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Oldukça şık tasarımlı takımlardır.
  • Temizlemesi kolaydır. Gümüş takımları sirke, karbonat veya gümüş parlatıcısı ile temizlemek mümkündür.
  • Dayanıklı takımlardır. Uzun yıllar kullanılabilirler.
  • Kararma yapmazlar ve parlatılmaları kolaydır.
  • İçine konulan suyun tadını etkilemezler ve koku oluşturmazlar.

Gümüş Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Çeşitli dini eşyaları müşterilerinin hizmetine sunan Hedisam, aynı zamanda birbirinden şık gümüş zemzem takımı modellerini de alıcılarına sunmaktadır. Ustaların elinden çıkan ve ağır işçiliklere sahip olan bu modeller, her zevke ve bütçeye hitap edebilmektedir. Hedisam.com bünyesindeki Gümüş zemzem takımı fiyatları piyasaya kıyasla oldukça uygun olurken, aynı zamanda kullanıcısına şık bir sunum imkanı da sağlayabilmektedir.

Sizlerde ister kendiniz, isterse sevdiklerinize hediye edebilmek için en güzel gümüş zemzem takımı modellerini incelemek ve fiyat bilgisi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir