Blog

İşlemeli Zemzem Takımlarını Temizlerken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey!

İslemeli zemzem takimlarini temizlerken dikkat etmeniz gereken 4 sey

Zemzem takımı, Müslümanların hac ve umreden getirmiş oldukları zemzem suyunu ikram edebilmek üzere kullanılan bir tür bardak ve ibrik takımıdır. Müslümanlar indinde bir hayli kutsal olan ve yeryüzünün en hayırlı suyu olarak ifade edilen zemzem suyu, zemzem takımları ile ikram edilmektedir. Bu durum özellikle de Türk toplumunda bir gelenek haline getirilmiştir. Dolayısıyla günümüzde pek çok farklı zemzem takımı modelleri bulabilmek mümkün olurken, işlemeli zemzem takımları da bu modellerden biridir.

Hedisam bünyesinde de birbirinden şık ve özel işçilikli işlemeli zemzem takımı modelleri bulabilmek mümkündür. Genellikle gümüşün işlenmesiyle elde edilen bu modeller, aynı zamanda altın sarısı modelleri ile de karşımıza çıkabilmektedir. Üstelik Hedisam bünyesindeki işlemeli zemzem takımı fiyatları da oldukça uygun olurken, her Müslüman genellikle bu takımlara yönelmektedir. Pek çok Müslümanın dikkatini çeken ve evinde bulunan bu takımların temizliği ve bakımı da oldukça önemlidir.

İşlemeli Zemzem Takımı Almanız için 5 Neden!

Zemzem suyu Müslümanlar için en değerli su olarak bilinmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra yeryüzünde bakteri, mikroorganizma ve kükürtün en az bulunduğu ve hiçbir zaman sonu gelmeyen bir su olarak da bilinmektedir. Hac ve umre ziyaretlerine giden herkes oradan zemzem suyu getirmektedir. Hac ve umreden gelen kişilere, ziyarete gelen kişiler için bu suyun ikramı özel olarak yapılmaktadır. Bu sebeple bu suyun sunumu da çok önemli olduğu için hac veya umreden zemzem takım alınmaktadır. Bu takımların fiyatları üretildiği malzemeye göre farklılık gösterebilir.

İşlemeli zemzem takımı çok sık tercih edilen modellerdir. Bunun sebepleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Modern tarzı ile oldukça şık bir görünüme sahiplerdir.
  • Zemzem veya şerbet gibi ürünlerinizi şık bir şekilde ikram etmenize olanak sağlar.
  • Modern ve klasik tarzı birleştiren işlemeleri ile dikkat çekici bir görünüm sunar.
  • Farklı bir tasarıma sahip oldukları için dekoratif bir ürün olarak vitrinlerde de sergilenebilmektedir.
  • Oldukça şık ve dikkat çekici tasarımları vardır. Hediye olarak alınabileceği gibi hac veya umreden gelen kişilerin zemzem suyu ikram etmek için daha farklı bir takım arayışında da tatmin edici bir üründür.

İşlemeli Zemzem Takımlarını Temizlerken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey!

islemeli zemzem takimlarini temizlerken dikkat etmeniz gereken 4 seyİşlemeli zemzem takımları kullandıkça ya da durduğu yerde belli bir zaman sonrasında kararmaya ve solmaya başlar. Dolayısıyla zaman zaman temizlik ve bakım gerektirir. İşlemeli zemzem takımlarını temizlerken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekildedir:

  • Yoğun Kimyasal İçerikli Temizleyicilerden Uzak Durulmalıdır

İşlemeli zemzem takımlarını temizlerken çamaşır suyu gibi yoğun kimyasal içerikli temizleyicilerden uzak durulmalıdır. Bu temizleyiciler genellikle zemzem takımlarına zarar verebilir.

  • Doğal Yöntemlere Başvurulmalıdır

Kimyasal içerikli temizleyiciler yerine doğal yöntemlere başvurulmalıdır. Sirkeli ve karbonatlı su, bu konuda oldukça etkili olacaktır.

  • Yumuşak Bir Bez ve Fırça Kullanılmalıdır

İşlemeli zemzem takımları temizlenirken kullanılabilecek en önemli araçlardan biri de yumuşak bez ve yumuşak fırçadır. Bu sayede işlemelere iyice nüfus edilerek her bölgesi parlatılabilmektedir.

  • Taş Süslemeli Modellere Dikkat Edilmelidir

İşlemeli zemzem takımı modellerinde dikkat edilecek başka bir konu ise, taşlı modellerde taşların düşmemesine dikkat etmektedir.

Hedisam tarafından alıcılarına sunulan birbirinden şık ve kusursuz modelleri görebilmek ve işlemeli zemzem takımı fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz modeli kolaylıkla sipariş edebilir ve kısa sürede elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir