Blog

Altın Renkli Zemzem Takımları Nasıl Parlatılır?

Altin renkli zemzem takimlari nasil parlatilir

Zemzem takımları, Müslümanlar için önemli bir yere sahip olan zemzem suyunu ikram ederken kullanılan bir tür bardak takımıdır. Günümüzde genellikle hacıların ihtiyacı olan zemzem takımları, pek çok farklı renk, desen ve modelde olabilmektedir. Altın renkli zemzem takımları da, bugün en çok tercih edilen zemzem takımlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Altın renkli zemzem takımı bakımı oldukça önemli ve gerekli bir işlemdir. Bu türden bir zemzem takımına sahip olan kişilerin bu konuda oldukça dikkatli ve hassas olması gereklidir.

Altın Renkli Zemzem Takımları Nasıl Parlatılır?

altin renkli zemzem takimlari nasil parlatilir 1İnsanların kullanmış olduğu pek çok farklı altın renkli zemzem takımı temizleme yöntemi bulunmaktadır. Bu gibi zemzem takımlarının temizliğinde genellikle kimyasal içerikli temizleyicilerin yerine doğal temizleyiciler tercih edilirken, sirke, karbonat, amonyak ve bulaşık deterjanı gibi temizleyiciler, en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Altın renkli olan zemzem takımını temizleyebilmek için uygulayabilecek yöntemlerden ilki, ılık suyun içerisine bir miktar deterjan koymak ve takımı bu suyun içerisinde yarım saat, bir saat kadar bekletmektedir. Sonrasında ise zemzem takımı yumuşak bir bez yardımı ile kurulanmalıdır.

Uygulanabilecek başka bir yöntem ise karbonatlı ve sirkeli sudur. Sirke de, karbonatta altın renkli olan zemzem takımlarını parlatma konusunda etkilidir. Ayrıca beyaz sabun, metalleri ve altın sarısını parlatma konusunda mucizevi bir temizlik ürünüdür.

Zemzem Takımını Parlatırken Bunlara Dikkat!

Altın renkli zemzem takımı parlatırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri çamaşır suyu gibi yoğun kimyasal içerikli temizleyicilerden uzak durulmasıdır. Bu gibi temizleyiciler, zemzem takımlarına zarar verebilmekte, parlatmak yerine karartabilmektedir. Ayrıca temizleme işleminde kullanılan bezin yumuşak olması da oldukça önemlidir.

Altın Renkli Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Hedisam.com, müşterilerine birbirinden şık zemzem takımı modelleri sunmaktadır. Altın renkli modeller, gümüş işlemeli modeller, porselen ve cam bardaklı modeller ile hurma kaseli modeller, Hedisam’ın en çok beğeni alan zemzem takımları arasında yer almaktadır. Üstelik bu modeller fiyat bakımından da her bütçeye hitap edebilirken, hacıların misafirlerini özenle ağırlamasını sağlayacaktır.

Sizlerde Hedisam’ın en güzel zemzem takımlarını görebilmek ve fiyat hakkında bilgi edinebilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir