Blog

Altın Renkli Zemzem Takımlarının Temizliği 2 Yöntemle Daha Kolay!

Altin renkli zemzem takimlarinin temizligi 2 yontemle daha kolay

Zemzem suyu, yaklaşık olarak 4 bin yıl öncesinde, Hz. İsmail (as.)’in bebeklik döneminde Cebrail (as.) vasıtası ile çıkarılan bir sudur. Oldukça aziz olan ve yeryüzündeki en hayırlı su olarak bilinen bu su, Müslümanlara bahşedilmiş adeta bir şifa kaynağıdır. İnsan sağlığına önemli faydalar sağlarken, hala günümüzde dahi bu suyun kaynağı bulunamamış ve sırrı keşfedilememiştir. Dolayısıyla bu denli önemli olan, yalnızca Mekke’den temin edilebilen zemzem suyunun ikramı da oldukça önemlidir. Özellikle hacılar tarafından memleketlerine dönerken getirilen ve kendisini ziyarete gelen yakınların a ikram edilen zemzem suyu, ancak gümüş, porselen, cam ya da altın renkli zemzem takımları ile ikram edilebilmektedir.

Günümüzde birbirinden şık ve gösterişli zemzem takımı bulabilmek mümkün olurken, altın renkli zemzem takımı modelleri ise en çok dikkat çeken modeller arasında yer almaktadır. Aynı zamanda bu takımlar, temizlik bakımında da oldukça güç olanlardır.

Altın Renkli Zemzem Takımlarının Temizliği 2 Yöntemle Daha Kolay!

altin renkli zemzem takimlarinin temizligi 2 yontemle daha kolay 1Altın renkli zemzem takımı temizliği oldukça zor ve dikkat gerektiren bir temizliktir. Yoğun kimyasal içerikli temizleyiciler kesinlikle kullanılmamalı, daha çok doğal ya da özel temizleyiciler kullanılmalıdır. Örneğin; kaynamış su ve deterjan, beyaz sabun, amonyak gibi doğal temizleyiciler ideal yöntemler olacaktır.

  • Kaynamış Su ve Deterjan Karışımı

Taşlı olmayan altın zemzem takımları için ideal ve basit bir yöntem olan kaynamış su ve deterjan karışımı, çok fazla işleme gerek kalmadan temizliği sağlayacaktır. Zemzem takımını yalnızca bu karışımın içerisinde yaklaşık 10 dakika kadar bekletmek ve ardından yumuşak bir bez yardımı ile silerek kurulamak yeterli olacaktır.

  • Maden Suyu ve Sirke Karışımı

Zemzem takımlarını temizlemenin başka bir yolu da ılık suyun içerisine bir miktar soda ve bir yemek kaşığı sirke koyarak bir karışım elde etmektedir. Zemzem takımlarını 1 saat kadar bu karışımın içerisinde beklettikten sonra durulamak ve yumuşak bez yardımıyla kurulamak işe yarayacaktır.

Altın Renkli Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Hedisam.com, müşterilerine her alanda hizmet sağlarken, özellikle de hacı ve hacı adaylarına büyük ayrıcalıklar tanımaktadır. En güzel ni Hedisam’da en uygun fiyatlarla bulabilmek mümkündür. Gerek modellerimizi görebilmek, gerekse fiyat hakkında bilgi edinebilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir