Blog

Bakır Zemzem Takımları Nasıl Parlatılır?

Bakir zemzem takimlari nasil parlatir

Zemzem suyu, İslam dininde önemli bir yere sahip olan, hikayesi oldukça eski çağlara dayanan ve kaynağı hala bulunamamış olan bu su, Mekke’ye giden hacılar tarafından, kendisini ziyaret eden yakınların ikram edilmektedir. Bu denli önemli ve hürmet gerektiren bir su olduğundan sıradan bardaklardan ziyade özel zemzem takımları ile ikram edilebilmektedir.

Günümüzde zemzem takımları oldukça fazla tür ve model alternatifine sahip olurken, bakır zemzem takımı da bu modeller arasında yer almaktadır. Oldukça şık bir görünüme sahip olsa da, bakır zemzem takımı bakımı dikkat ve özen gerektiren bir iştir.

Bakır Zemzem Takımı Almak için 5 Neden!

Zemzem suyu Müslümanlar için en değerli su olarak bilinmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra yeryüzünde bakteri, mikroorganizma ve kükürtün en az bulunduğu ve hiçbir zaman sonu gelmeyen bir su olarak da bilinmektedir. Hac ve umre ziyaretlerine giden herkes oradan zemzem suyu getirmektedir. Hac ve umreden gelen kişilere, ziyarete gelen kişiler için bu suyun ikramı özel olarak yapılmaktadır. Bu sebeple bu suyun sunumu da çok önemli olduğu için hac veya umreden zemzem takım alınmaktadır. Bu takımların fiyatları üretildiği malzemeye göre farklılık gösterebilir. Zemzem suları çok kıymetli ve kutsal olduğundan çok az miktarda getirilebilmektedir. Bu sebeple zemzem takımlarının bardakları oldukça küçüktür ve çok az ikram edilmektedir. Bakır zemzem takımları diğer malzemeden yapılan takımlara göre daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Pekçok avantajı bulunan bakır zemzem suyu takımının özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Kararma yapmazlar ve parlatılmarı kolaydır.
  • İçine konulan suyun tadını etkilemezler ve koku oluşturmazlar.
  • Geleneksel tasarımlar ile üretilen ve klasik bir görünümü olan bu takımlar oldukça şıktır.
  • Temizlemesi oldukça kolaydır. Temizlenip kaldırılarak uzun süre kullanılabilmektedir.
  • Maddi açıdan oldukça uygun fiyatlıdırlar.

Bakır Zemzem Takımları Nasıl Parlatılır?

bakir zemzem takimlari nasil parlatilirBakır zemzem takımları, belirli periyotlarda bakım ve temizlik gerektirebilmektedir. Durdukça ya da kullanıldıkça rengi solan, matlaşan ya da kararan bu takımlar için çeşitli zemzem takımı temizleme yöntemleri bulunmaktadır. Örneğin; sirkeli su, sofra tuzu, limon ve ketçap gibi malzemeler, bakır takımların parlatılması konusunda oldukça etkilidir.

Bakır zemzem takımı parlatırken uygulanabilecek metodlardan birine örnek göstermek gerekirse; nemli bir bez ve sirke yardımı ile parlak bir bakı zemzem takımı elde edebilmek mümkündür. Öncelikle takım baştan ağıya nemli bezle silinirken, ardından da aynı işlem sirkeli bez ile gerçekleştirilmelidir. Sirkenin içine bandırılan bez ile silinen bakır zemzem takımı, ilk günkü parlaklığına kavuşacaktır.

Zemzem Takımını Parlatırken Bunlara Dikkat!

Zemzem takımı parlatırken dikkatli olunabilecek tek nokta ağır kimyasallar kullanmaktan kaçınmaktır. Ayrıca yumuşak bez ve sünger kullanımına özen gösterilmesi, telli ya da sert yüzeye sahip olan yardımcı temizlik ürünlerinden uzak durulması da gereklidir. Aksi takdirde bakır zemzem takımını temizlerken, kılcal çiziklerin oluşumu da kaçınılmaz olacaktır.

Bakır Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Bakır zemzem takımları, Hedisam.com üzerinden temin edilebilecek olan modellerdendir. Birbirinden şık ve gösterişli zemzem takımı modellerine sahip olan Hedisam, müşterilerinin zevklerine hitap edebilmek ve zemzem suyuna gerekli hürmeti gösterebilmek üzere oldukça kaliteli takımları alıcılarına sunmaktadır.

Hedisam’ın bakır zemzem takımı modellerinde taş süslemeli olan modellerden sade modellere kadar pek çok tasarımı bulabilmek mümkündür. Sizlerde en güzel zemzem takımlarını görebilmek ve dilediğiniz takımı sipariş edebilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir