Blog

Birbirinden Farklı Renklerde Gümüş Alyans Modelleri!

Birbirinden Farklı Renklerde Gümüş Alyans Modelleri

Gümüş alyans, birbirine sevgi ile bağlı olan iki insanın, bu bağlılıklarını ömür boyu sürdüreceklerine dair vermiş oldukları sözün bir nişanesi olarak tanımlanmaktadır. Genellikle söz, nişan, düğün gibi dönemlerde takılan ve birliktelik baki oldukça kullanılmaya devam eden bu yüzükler, oldukça önemli ve değerli bir anlam içermektedir. Eski zamanlarda yalnızca düz ve desensiz modelleri bulunurken, şimdilerde ise birbirinden farklı ve güzel tasarıma sahip olan 2019 gümüş alyans modelleri bulabilmek mümkündür.

Gümüş Alyans Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Husus!

birbirinden farkli renklerde gumus alyans modelleriBir birliktelikte gümüş alyans genellikle erkek tarafından alınmakta ve kadına takılmaktadır. Sevdiği kişiye hediyelik gümüş alyans almak ve bu böylelikle nişanlanmak isteyen erkekler, bu gibi konularda dikkatli davranmalıdır. Aşkın ve bağlılığın simgesi olması sebebiyle gümüş alyans alırken dikkat edilmesi gereken pek çok konu ve püf nokta bulunmaktadır. Bunlardan bazılarına örnek göstermek gerekirse; alyansın gümüş olduğundan emin olunması, parmağı sıkacak ya da parmaktan düşecek şekilde büyük ya da küçük olmaması, her iki tarafın yüzük ölçülerinin doğru verilmiş olması, hafif ve rahat kullanım sağlayacak olan modellerin tercih edilmesi, parmağı tahriş etmeyecek yapıya sahip olması, tektaş ile uyumlu olması ve bunun gibi pek çok konu, alyans alırken dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

  • Parmak Ölçüsüne Uygun Yüzük Seçimi Yapılması

Vitrinlerde yer alan her hediyelik yüzük, satın alınan kişinin parmak ölçüleri ile uyuşmayabilir. Bazı yüzükler kişinin parmağını çok sıkar ya da parmağına girmezken, bazı yüzükler ise parmağında çok gevrek durabilir ya da parmağından düşebilir. Dolayısıyla yüzük ölçülerine uygun olan modeller tercih edilmelidir.

  • Tektaşa Uyumlu Yüzük Seçilmesi

Kadınlar bu gibi konularda oldukça hassas olurken, erkekler eşlerine alyans seçerken tektaşını göz önünde bulundurarak bir tercihte bulunmalıdır. Bunun için gümüş alyans modelleri 2019, en doğru alyansın seçimine yardımcı olacaktır

  • Parmağı Tahriş Etmeyecek Yapıda Olması

Ömür boyu kullanılacak olan bir yüzük olduğundan parmağı tahriş etmeyecek bir yapıya sahip olması oldukça önemlidir. Bazı alyansların içerisinde parmağı rahatsız edecek ve hatta zarar verebilecek desenler bulunabilmektedir. Bu gibi hediyelik yüzük modellerinden kaçınılması gerekebilir.

  • Rahat ve Kullanışlı Olması

Son olarak bir alyansın rahat ve kullanışlı olması, ergonomik olması gerekmektedir. Bu gibi hususları göz önünde bulunduran kişiler, hem eşleri, hem de kendileri için en doğru alyans seçimini yapabilir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir