Blog

Cep Seccadesi Kullanmanın 5 Avantajı!

Cep Seccadesi Kullanmanın 5 Avantajı

Mini cep seccadesi, katlandığında en fazla bir kitap büyüklüğünde olan ve cebe sığdırılabilmesi için bir kılıfa sahip olan seccade modellerine denilmektedir. Günümüzde özellikle uzun yolculuklara çıkan kişiler tarafından tercih edilen mini cep seccadesi, kullanıcısına pek çok avantaj sağlayabilmektedir. Yalnızca yolculuklara, iş seyahatlerine çıkanlar tarafından değil, aynı zamanda iş yerinde namaz kılacak müsait bir yeri olmayan, Cuma namazlarına son anda yetiştiği için avlu namaz kılmak durumunda olan kişilerin de işine yaramaktadır.

Seccade üreticisi olan firmalar tarafından her geçen gün Müslümanlara kolaylık sağlayabilmesi amacıyla yeni model ve seccade örnekleri sunulurken, bu modeller genellikle saten ya da benzeri kumaşlardan üretilmektedir. Hedisam’ın alıcılarına sunmuş olduğu mini cep seccadelerinde ise oldukça kaliteli, renk renk, desen desen pek çok model bulabilmek mümkündür.

Cep Seccadesi Kullanmanın 5 Avantajı!

cep seccadesi kullanmanin 5 avantajiGünümüzde onlarca Müslüman tarafından kullanılan seccade modellerinden mini cep seccadesi, kullanıcısına pek çok avantaj sağlamaktadır. İşte bu seccadenin avantajlarından bazıları…

  • Seyahatlerde kolaylıkla taşınabilir. İş ya da çeşitli nedenlerden dolayı devamlı olarak seyahata çıkmak durumunda olanlar için ideal bir seccade olan mini cep seccadesi, aynı zamanda seyahat seccadesi olarak da nitelendirilmektedir. Uzun ya da kısa yolculuklarda kolay taşınabilir olması ile kullanıcısına avantaj sağlamaktadır.
  • Pratik bir seccadedir. Kolay katlanabilir ve taşınabilir olması sayesinde oldukça pratik olan bu seccade, cami dışında namaz kılanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Açıldığında yetişkin bir kimsenin üzerinde namaz kılabileceği boyutlara ulaşan bu seccadeler, katlandığında ise cüzdan ya da mini kitap boyutunda olduğu için avantajlıdır.
  • Günümüz teknolojisi sayesinde ceplere dahi girmeyi başaran mini cep seccadesi, pek çok kişi tarafından cüzdan seccadesi olarak da bilinmektedir.
  • Su geçirmez özelliktedir. Üretildiği malzeme ve kumaşları sayesinde su geçirmez özelliğe sahip olan mini cep seccadesi, yağmurlu havalarda dahi kullanılabilme avantajı sağlamaktadır.
  • Mini cep seccadeleri kıbleyi dahi gösterebilmektedir. Yolculuklarda cami ya da mescit olmaya yerlerde kıble aramaya gerek kalmadan üzerindeki pusula sayesinde kıbleyi gösterebilen bu seccadeler, bu özelliği ile namazın şüpheye düşmeden eda edilmesine yardımcı olmaktadır.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir