Blog

Ferace Seçimlerinde Dikkat Edilecek 5 Unsur!

Ferace secimlerinde dikkat edilecek 5 unsur

Ferace, tesettürlü bayanların günümüzde en çok tercih ettiği dış kıyafetlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kollardan bileklerine, boydan ayak bileğine kadar uzanan ve dolayısıyla tesettürün gerekliliklerini yerine getirmesi nedeniyle oldukça rağbet gören feraceler, ince bir yapıya sahip olduğundan daha çok yaz mevsiminde tercih edilmektedir. Üstelik kombin ihtiyacı olmadan kullanılabilmesi ve hatta her ortama uyum sağlayabilmesi gibi özellikleri, feraceyi cazip kılmaktadır.

Ferace Seçimlerinde Dikkat Edilecek 5 Unsur!

ferace secimlerinde dikkat edilecek 5 unsur 1Tesettür giyim alışverişleri ülkemizde büyük bir orana sahip olurken, bu alışverişlerin büyük çoğunluğunu ise feraceler oluşturmaktadır. Baş örtülü kadınlar tesettür giyim alışverişleri daha çok feracelerin tercih edilmesi, pek çok nedene dayanmaktadır. Ayrıca ferace satın alımı gerçekleştirirken bazı hususlara dikkat etmek önemlidir. Örneğin; kumaşının serin tutması, vücut hatlarını belli etmemesi, nakış ve işlemelerine dikkat edilmesi, ferace fiyatları ve kullanılacak olan yere göre tercih edilmesi, ferace seçiminde dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

  • Ferace Kumaşının Serin Tutması Önemlidir

Feraceler, genellikle yaz sıcağında kullanıldığından kumaş yapısı oldukça önemlidir. Ferace modelleri için üretilen kumaşlar herhangi bir kumaş olmazken, kumaşın kişiyi serin tutması, bunaltmaması ve terletmemesi gerekmektedir. Dolayısıyla feracenin kumaşına dikkat edilmelidir.

  • Vücut Hatlarını Belli Etmeyecek Şekilde Bol Olması Gerekir

Feracenin kullanım nedeni, moda olmasından ziyade tesettürü sağlamaktır. Dolayısıyla kadının vücut hatlarını gizleyecek şekilde bol olması önemlidir. Ayrıca kolların bileklere kadar, boyunun da boyundan ayak bileklerine kadar uzanıyor olması gereklidir.

  • Nakış ve İşlemelerine Dikkat Edilmelidir

Günümüzde ferace modelleri birbirinden farklı özelliklere ve tasarıma sahip olabilmektedir. Sade modelleri bulabilmek mümkün olduğu gibi nakışlı ve işlemeli modeller de bulunabilmektedir. Nakış ve işlemeleri zevkinize hitap edecek modellerden tercih edilmesi ve içinize sinmesi önemlidir.

  • Ferace Fiyatları Çok Yüksek Olmamalıdır

Günümüzde oldukça sık tercih edilen bu tesettür kıyafetleri, pek çok farklı fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Ferace fiyatları genellikle orta hallice olurken, her bütçeye hitap edebilecek nitelikte olmaktadır.

  • Kullanılacak Olan Yere Göre Model Tercihinde Bulunulmalıdır

Bazı insanlar feraceyi günlük olarak kullanırken, bazı insanlar ise özel gün ve gecelerde giyebilmektedir. Örneğin; bir düğüne giderken daha çok işlemeli, nakışlı ve farklı türden modellerin tercih edilmesi gerekirken, normal zamanlarda ise daha sade ferace modelleri tercih edilmelidir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir