Blog

Eşarp Modelleri!

Esarp modelleri

Eşarp, Müslüman kadınların boyunları ile beraber saçlarını ve başlarını örtmek amacıyla kullanmış oldukları bir tür baş örtüsüdür. Oldukça eski çağlardan bu yana kullanılmakta olan bu örtüler, zaman içerisinde eşarp çeşitleri ile zenginleştirilmiştir. Pamuk eşarp, ipek eşarp, twil eşarp, şifon eşarp, saçaklı eşarp ya da tafta eşarp, eşarp çeşitleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde kadınlara özel olarak üretilen eşarplar aynı zamanda pek çok farklı kumaştan, farklı modellerle üretilmektedir. Eşarp modelleri de oldukça zengin bir alternatife sahip olurken, taşlı modeller, çiçek desenli modeller, dalga desenli modeller ve baskılı modeller, eşarp modelleri olarak gösterilebilmektedir.

Eşarp Modelleri

  • Çiçek Desenli Boneler

Çiçek desenli boneler, oldukça şık bir görünüme sahip olan modellerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bendi markasına ait olan bu modeller farklı renk tonları ile alternatif sunarken, her bir model hoş bir görünüm kazandırabilmektedir.

  • Dalga Desenli Boneler

Eşarp modelleri arasında yer alan dalga desenli boneler, hedisam.com bünyesinde bulabilmenin mümkün olduğu modellerdendir. Hoş bir görünüme sahip olan bu modeller, hemen hemen her kadının zevklerine hitap edebilecek niteliklere sahiptir.

  • Düz Renk Eşarp Modelleri

Son dönemlerde de oldukça popüler hale gelen düz renk eşarp modelleri, Hedisam tarafından alıcılarına sunulan modeller arasında yer almaktadır. Hemen hemen her kıyafete uyum sağlayabilen düz renk eşarplar, ipek ve saten karışımı bir görünüme sahiptir. Üstelik eşarp fiyatları bakımından da uygun olan bu modellerde zengin renk alternatifi de bulunmaktadır.

  • Saçaklı Eşarp Modelleri

Saçaklı eşarp modelleri son birkaç yıldır rağbet gören modellerdendir. Kalın dokuma yapısı ile özellikle de kış aylarının vazgeçilmezleri haline gelen saçaklı eşarplar, genellikle gül, çiçek ya da bu gibi desenlere sahip olması ve renkleri ile dikkat çekmektedir.

  • Şifon Eşarp

Şifon eşarp modelleri ise daha çok yaz aylarında tercih edilen modellerdendir. İnce yapısı sayesinde sıcak havalarda rahat bir kullanım imkanı sunan bu modeller, farklı renklerde ve desenlerde olabilmektedir.

  • Taşlı Eşarp

Hedisam bünyesinde yer alan ve büyük ilgi gören modellerden biri de taşlı eşarp modelleridir. Medine İpeği ya da pamuk kumaşlar üzerine işlenen, Vav harfi ya da Osmanlı Tuğrası gibi modelleri ile dikkat çeken bu eşarplar, genellikle hediyelik olarak tercih edilmektedir.

Hedisam tarafından alıcılarına sunulan bu birbirinden şık eşarplar için sitemizi ziyaret ederek eşarp fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir