Blog

Gold Zemzem Takımlarının Temizliği Nasıl Yapılır?

Gold zemzem takimlarinin temizligi nasil yapilir

Zemzem takımları, Müslümanlar için önemli bir yere sahip olan zemzem suyunun insanlara ikram edilmesi esnasında kullanılan bir tür bardak takımıdır. Gerek misafirlere hoş bir sunum sağlamak, gerekse mübarek zemzem suyuna hürmet göstermek amacıyla onlarca farklı modellerde üretilen bu takımlar, hacı ve hacı adaylarının tercihine göre tasarlanmaktadır. Bu alanda en çok tercih edilen modeller ise gold zemzem takımlarıdır.

Gold zemzem takımları, birbirinden şık ve gösterişli modellere sahip olabilmektedir. Altın sarısı renge sahip olması ile dikkat çeken bu modeller, aynı zamanda taşlı, işlemeli ve porselen bardaklı modelleri ile de dikkat çekebilmektedir.

Gold Zemzem Takımlarının Temizliği Nasıl Yapılır?

gold zemzem takimlarinin temizligi nasil yapilir 1Gold zemzem takımlarının temizliği oldukça dikkat gerektirmektedir. Kesinlikle yoğun kimyasal içerikli temizleyicilere maruz kalmaması gereken bu takımlar, daha çok doğal yöntemlerle temizlenmelidir. Örneğin; ılık su ve deterjan karışımının içerisinde koyulup yarım saat ya da bir saat kadar bekletilen gold zemzem takımları, daha sonra sudan çıkarılarak durulanmalı ve yumuşak bir bez yardımı ile kurulanmalıdır. Bunun ile beraber sirkeli, karbonatlı su, beyaz kalıp sabun gibi temizlik ürünleri de aynı şekilde gold zemzem takımlarının temizlenmesi ve parlatılması mümkün olacaktır.

Nelere Dikkat Edilir?

Gold zemzem takımı modellerini temizlerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kullanılan temizleyicilerdir. Bunun yanı sıra taşlı süslemeli olan modellerde taşların düşmemesine dikkat edilmeli, işlemeli olan modellerde ise işlemelerin arasını da temizleyebilmek için kullanılan yardımcı malzemelerin sert olmamasına dikkat edilmelidir.

Gold Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Gold zemzem takımı modelleri, Hedisam’ın en çok rağbet gören zemzem takımları arasında yer almaktadır. Özellikle parlak altın sarısı rengine sahip olması ile dikkat çeken gold zemzem takımı modelleri, aynı zamanda işçiliği ile de ön plana çıkmaktadır. Örneğin; altın sarının yanında beyaz porselen bardakları ve ibriği ile oldukça şık bir sunum imkanı sunan bu modeller, aynı zamanda minik kadehli ya da parlak taş süslemeli modelleri ile de alıcılarının zevklerine hitap edebilmektedir.

Sizlerde ihtiyacınız olan zemzem takımları için sitemizi ziyaret edebilir ve gold zemzem takımı fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz takımı kolaylıkla sipariş ederek de sahibi olabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir