Blog

Gold Zemzem Takımlarınızı Hep Parlak Tutmak için 3 Yöntem!

Gold zemzem takimlarinizi hep parlak tutmak icin 3 yontem

Zemzem suyu, Müslümanların şifa niyetine tükettiği, İslam dininde önemli bir yere sahip olan ve hatta yeryüzünün en hayırlı suyu olarak ifade edilen bir sudur. Hac ve umre gibi vazifelerini yerime getirmek üzere Mekke ve Medine’ye giden hacılar, memleketlerine dönecekleri zaman mutlaka yanlarında zemzem suyu ile hurma getirmekte ve kendisini ziyarete gelenlere ikramlarda bulunmaktadır. Bu durum özellikle de Türk toplumunda adet haline gelirken, hacılar misafirlerine sunmuş olduğu bu ikramlıklarını zemzem takımları ile gerçekleştirmektedir.

Günümüzde pek çok farklı modelde zemzem takımları bulabilmek mümkün olurken, bunlardan biri de gold zemzem takımlarıdır. Altın sarısı renginde oldukça şık bir görünüme sahip olan bu takımların temizlik ve bakımı da yarı bir hassasiyet gerektirmektedir.

Gold Zemzem Takımlarınızı Hep Parlak Tutmak için 3 Yöntem!

gold zemzem takimlarinizi hep parlak tutmak icin 3 yontem 1Gold zemzem takımı bakımı, her bir takımda olduğu gibi dikkat gerektiren bir konudur. Bu takımları parlak tutabilmek için pek çok yöntem bulunurken, su ile sirke ve karbonat karışımı, limon, parlatıcı temizleyiciler ya da beyaz kalıp sabun en etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

  • Su ve Sirke Karışımı

Sirke, günümüzde çeşitli şeylerin temizliğinde göstermiş olduğu etkileri ile bilinmektedir. Özellikle de metalleri parlatabilen sirke, gold zemzem takımı parlatırken kullanılabilecek olan en ideal yöntemlerden biridir.

  • Limonlu Su

Limon, su ve yine sirke karışımı, gold renkli bir zemzem takımını temizlerken kullanılabilecek olan yöntemlerdendir.

  • Parlatıcı Temizlik Ürünleri

Her ne kadar zemzem takımı temizleme işlem esnasında kimyasal içerikli ürün kullanımından kaçınılması gerekse de, altın sarısı rengini parlatan temizleyiciler kullanmak, gol renkli takımlar için ideal olacaktır.

Gold Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Hedisam.com, günümüzde en güzel, şık ve gösterişli zemzem takımı modelleri ile hizmet veren kuruluşlardan biridir. Hacıların misafirlerini birbirinden şık sunumlarla ağırlamaları için en özel ürünlerini sunan Hedisam, özellikle de gold zemzem takımları ile dikkat çekmektedir. Gold zemzem takımı modelleri ince işçilik ve ustalıklarla elde edilirken, ince taşlarla süslemesi, porselen bardaklara sahip olması ve bunun gibi daha pek çok modele sahip olması, bu takımları ideal kılmaktadır.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir