Blog

İşlemeli Zemzem Takımlarınızı Hep Parlak Tutmak için 3 Yöntem!

İslemeli zemzem takimlarinizi hep parlak tutmak icin 3 yontem

Zemzem takımları, hac ve umre vazifelerini yapmak üzere kutsal topraklara giden ve memleketine dönerken zemzem suyu getiren hacılar için gerekli olan bir eşyadır. Müslümanlar indinde önemli bir yeri olan ve şifa kaynağı olarak kabul edilen zemzem suyu, hacıları ziyarete gelen misafirlere zemzem takımları ile ikram edilmektedir. Dolayısıyla bu takımlar hacı ve hacı adayları için oldukça önemlidir.

Zemzem takımları, günümüzde pek çok farklı renk, desen ve modellerde üretilebilmektedir. Üstelik farklı çeşitlere ayrılan bu takımlar, gümüş, pirinç, cam ve porselen gibi malzemelerden elde edilmektedir. Gümüş zemzem takımları, taş süslemeli takımlar ve işlemeli zemzem takımları, bugün en çok ilgi gören zemzem takımı modelleri arasında yer almaktadır.

İşlemeli Zemzem Takımlarınızı Hep Parlak Tutmak için 3 Yöntem!

islemeli zemzem takimlarinizi hep parlak tutmak icin 3 yontemİşlemeli zemzem takımları, oldukça şık bir görünüme sahip olan takımlardan biridir. Zaman zaman bakım isteyen bu takımlar, zaman içerisinde matlaşabilmekte ve kararabilmektedir. Bu nedenle de belirli periyotlarda işlemeli zemzem takımı bakımı yapılması gerekebilir.

İşlemeli zemzem takımlarını temizleyebilmek ve parlatabilmek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ise genellikle takımın gümüş ya da altın sarısı rengine sahip olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat her ikisinin de ortak noktası, parlatmak için yoğun kimyasal içerikli temizleyicilerden kaçınılması gerektiğidir.

  • Diş Macunu ile Ovalamak

İşlemeli zemzem takımı parlatırken uygulanabilecek ilk yöntem diş macunu ile ovalamaktır. Diş macunu, bu takımları parlatma konusunda oldukça etkili olacaktır.

  • Tuz ve Limon Karışımı Kullanmak

Limon ve tuz karışımı, zemzem takımı temizleme yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İşlemeli zemzem takımları bu karışımın içerisinde yarım saat kadar bekletilip yumuşak bir bezle silindiğinde parlayacaktır.

  • Deterjanlı Kaynamış Suya Batırmak

Deterjanlı kaynamış su da zemzem takımlarının temizliğinde etkili yöntemlerden biridir. Kaynamış suyun içerisine bir miktar deterjan ilave edilmeli ve zemzem takımı bu suyun içerisinde bir saat kadar bekletilmelidir.

İşlemeli Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

İşlemeli zemzem takımları, Hedisam tarafından hacılara ve hacı adaylarına sunulan modellerden biridir. Altın sarısı ya da gümüş alternatifine sahip olan bu modeller, oldukça uygun fiyatlar ile sunulmaktadır. En güzel işlemeli zemzem takımları için sitemizi ziyaret edebilir, dilediğiniz takımı sipariş edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir