Blog

Hem Uygun Hem Kaliteli 2020 Oyma Rahle Modelleri!

Hem uygun hem kaliteli 2019 oyma rahle modelleri

Rahle, üzerinde Kur’anı Kerim okunan, aynı zamanda çeşitli önemli kitapların da okunup yazıldığı bir tür küçük masadır. Özellikle de Kur’anı Kerim’ın gerektiği şekilde okunması için tasarlanan rahle, en önemli cami malzemelerinden biridir.

Rahleler, üretildikleri malzemelere göre pek çok farklı çeşide ve modele sahip olurken, en çok tercih edilen rahle modellerinden biri ise oyma rahle modelleridir. Genellikle meşe, ıhlamur abanoz ve ceviz ağacı gibi ağaçların gövdesinden elde edilirken, ustaların özel işçilikleri ile oyularak elde edilmektedir. Bu nedenle de bu rahleler, ahşap oyma rahle olarak da ifade edilebilmektedir.

Oyma Rahle Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her alışverişte olduğu üzere ahşap oyma rahle satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin; rahlenin hangi ağaç türünden üretildiği, katlanabilir olup olmadığı, masa üzerinde mi yoksa yerde mi kullanılabilir olduğu gibi hususlar, oyma desenli ahşap rahle alırken dikkat edilmesi gereken konulardan yalnızca bazılarıdır. Ayrıca oyma rahle fiyatları da oldukça önemlidir.

Oyma Rahleler Nasıl Yapılır?

hem uygun hem kaliteli 2020 oyma rahle modelleriEn önemli cami malzemelerinden olan rahleler, çeşitli malzemelerden elde edilmektedir. Oyma rahleler de ahşaptan elde edilen rahle modellerinden biridir. Bu gibi rahlelerin yapımında çoğu zaman ıhlamur, çam, meşe ve ceviz ağacı gibi ağaçların gövdeleri kullanılmaktadır. Bu ağaçlar usta marangozların eline, oldukça önemli bir sanat dalı olan oymacılık ile yapılmaktadır. Çeşitli aletler yardımı ile oyulmakta ve birbirinden şık desenler verilebilmektedir.

Oyma Rahle Modellerimizi Gördünüz mü?

Oyma rahle modelleri, günümüzde en çok tercih edilen ve en çok beğenilen rahle çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hedisam.com üzerinde de bulunabilen bu modeller, oldukça sağlam yapıda ve her Müslümanın ihtiyacını karşılayabilecek niteliklere sahiptir.

Hedisam’ın en güzel oyma rahle modellerine örnek göstermek gerekirse; çoğu ıhlamur ağacının oyulması ile elde edilmiştir. Özel ve usta bir işçilikle hazırlanan, insanların beğenisine sunulan bu modeller, açınıp kapanabilmekte, bu sayede fazla yer kaplamadan kolayca kullanılabilmektedir. Öte yandan yerde ya da masa üzerinde kullanılabilmesi ve insanların boyuna hitap edebilmesi için farklı boyutlarda oyma rahle modelleri bulabilmek mümkündür.

En güzel ahşap rahle modellerini görebilmek ve oyma rahle fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir