Blog

Kristal Zemzem Takımlarını Parlatmak için Yapmanız Gereken 4 Şey!

Kristal zemzem takimlarini parlatmak icin yapmaniz gereken 4 sey

Zemzem takımları, dünya üzerindeki en hayırlı suyun ikram edilmesi için kullanılan bir tür bardak takımıdır. Genellik hac ve umre gibi kutsal vazifelerini yerine getirmek üzere Mekke ve Medine’ye giden, memleketine dönerken de zemzem suyu getiren hacıların önemli bir ihtiyacı olarak kabul edilen bu takımlar, çeşitli modellere sahip olabilmektedir. Kristal zemzem takımları da, bu modeller arasında yer almaktadır.

Camdan elde edilen kristal zemzem takımları, kesme cam ve kristal bir görünüme sahiptir. Oldukça şık tasarımlara sahip olması ve daha sağlıklı, uzun ömürlü olması gibi nedenlerden dolayı tercih edilen bu takımların bakımı da oldukça kolaydır.

Kristal Zemzem Takımlarını Parlatmak için Yapmanız Gereken 4 Şey!

kristal zemzem takimlarini parlatmak icin yapmaniz gereken 4 seyKristal zemzem takımı bakımı bir hayli kolaydır. Genellikle zorlamayacak ve çok fazla uğraş gerektirmeyecek yöntemlerle temizlenen bu takımlar, elde yıkanabilmekte, hatta gönül rahatlığı ile bulaşık makinesine atılabilmektedir. Matlaşan ve parlaklığı giden zemzem takımları için ise basit birkaç yöntem yeterli olacaktır.

  • Sirkeli Suda Bekletmek

Diğer pek çok cam ürününde olduğu üzere kristal zemzem takımı parlatırken uygulanabilecek olan ilk yöntem sirkeli suda bekletmektedir. Sirkeli su, camı parlatma konusunda ideal bir yöntemdir.

  • Tuzlu Limon ile Ovalama

Limon da yine kristal zemzem takımı temizleme yöntemlerinden biridir. Yarısı kesilen limonun tuza bulanması ve ardından zemzem takımının bu limonla ovalanması yeterli olacaktır. Sonrasında ise bol su ile duruladıktan sonra kurulanmalıdır.

  • Elma Sirkesi ile Bulaşık Makinesinde Yıkamak

Kristal zemzem takımlarını parlatabilme konusunda uygulanabilecek başka bir yöntem de bulaşık makinesinde yıkanmasıdır. Bunun için parlatıcı gözüne elma sirkesi koyulması yeterli olacaktır.

  • Diş Macunu ile Ovalamak

Gümüşün parlatılması konusunda etkili olduğu kadar camı parlatma konusunda da başarılı olan diş macunu, zemzem takımı üzerine küçük bir miktar sürülmeli ve bunun ile takımın içi dışı hafif ve dairesel hareketlerle ovalanmalıdır.

Kristal Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Kristal zemzem takımı modelleri, Hedisam.com’un en çok rağbet gören zemzem takımlarından biridir. Fiyatı bakımından uygun olması ve şık tasarımlara sahip olması ile dikkat çeken bu modeller, her bütçeye ve zevke hitap edebilmektedir. En güzel zemzem takımı modelleri için sitemizi ziyaret edebilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir