Blog

Tabloların Dekorasyondaki Yeri!

tablolarin dekorasyondaki yeri

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

Bir galeri, ev veya ofis dizayn ederken çıplak duvarların bazen hoş manzaralarla bazen de çeşitli portrelerle süslenmesi her zaman insanın kendi iç dünyasında özgürlüğü, huzuru ve sakinliği hissetmesine neden olmuştur. Kişilerin özel alanlarını ve insanların kendilerini mutlu hissedebilecekleri yerlerde dekorasyon yaparken tablo kullanmak, orada geçirilen zaman boyunca vücudun pozitif enerjiyle dolmasını sağlar.

Tabloların Hissettirdiği Duygular

Manzara tablolarında doğa, deniz ve orman gibi nesneler resmedilirken bunların zihnimizde yarattığı duygular, bizlere kendimizi orada hissettirerek kuş olup uçarcasına hayallere dalmamızı sağlar. Soyut resimler ise insana başa çıkamayacağı ikilemler yaratır bazen. Tablo üzerindeki bir çizginin neden orada olduğunu sorgularken birden insan kendisini tablonun içinde bir fırça darbesi olarak bulur. İçinden çıkamayacağı bu tuvalde özgürce dolaşırken bilinmez evrenlerde en ünlü ressamlarla boya karıştırırken bulabilir kendisini.

Neden Yaşam Alanımızı Tablolarla Şekillendirmeliyiz?

tablolarin dekorasyondaki yeri 1

Dekorasyon çalışmaları yaparken kişiler tek renk boyalı dört duvar arasında oturmaktansa göl kıyısında, bacasından duman tüten bir dağ evinin yanında oturmayı tercih ederler. Bazıları ise kuşlarla birlikte derin maviliklere kanat çırparken bulmak ister kendisini. Tabi bembeyaz papatya bahçelerinin arasında oturmayı da tercih edebilir. Dekorasyon zor bir iştir. Hayal gücü olduğu sürece zor demek biraz fazla olabilir. Çünkü derin hayal gücüne sahip kişiler bu işi ustalıkla yapabilmekte, insanlara yeni yaşam alanları oluşturmayı çok iyi başarabilmektedir.

Hayatımızda büyük öneme sahip yaşam alanlarımızı en iyi şekilde süslemek için profesyonel ellerden yardım almak ortaya güzel işler koyabilir. Herkes iyi dekore edilmiş bir ortamda çalışmak, yaşamak ister. Bu insanların iş performanslarını ve kişisel ilişkilerini de geliştirir. Gün içinde 8 saat bilgisayara bakan kişi kafasını kaldırdığında dinlenmek için eski duvar saatine değil de daha çok huzur bulduğu tablolara bakmak ister. Ellerimiz kadar ruhumuzun da dinlenmeye ihtiyacı var.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”30590, 30757, 27895, 27904″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir