Blog

Anlamlı ve Şık Dini Tablolar!

anlamli ve sik dini tablolar

Dini Tablolar

Ev dekorasyonlarını tamamlayıcı parçalar olan tablolar mekânları süslemenin yanı sıra yaşam tarzını, benimsenen değerleri, önem verilen şeyleri dış dünyaya ifade etme işlevini de üstlenebiliyor. Dini Tablolar, taşıdıkları dini motifler ve yazılarla sıradan bir aksesuar olmanın ötesinde anlamlar taşıyor. Bu tablolarla evlerinizde manevi yoğunluğu yüksek bir atmosfer yaratabileceğiniz gibi onları sevdiklerinize armağan olarak da sunabilirsiniz. Şık ve anlamlı hediye arayışında olanların mutlaka değerlendirilecek alternatifler arasında bulundurması gereken dini tablolar bulundukları ortamların en özel parçalarından olacaktır.

Dini Tablo Modelleri

anlamli ve sik dini tablolar 1Birbirinden zarif dini tablolar şekilleri açısından kare, oval ve yuvarlak olarak sınıflandırılabilir. Kare tablolar bulundukları ortamın dekorasyonuna sert ve belirgin çizgiler katacaktır. Oval ve yuvarlak tablolar mekânın dokusunu yumuşatacaktır. Çeşitli ayetler ve dualar bu tabloların içlerini dolduruyor. Nazar ayetinin yer aldığı Dini Tablolar nazara karşı koruma amacıyla, Bereket Duasının bulunduğu tablolar ise bereket getirdiği inancıyla evlerde ve iş yerlerinde en çok tercih edilen modellerden. Allah’ın isimlerinin zarif motiflerle işlendiği Esma-ül Hüsna tabloları bu 99 en güzel ismin sürekli göz önünde olmasını sağlıyor. İsmi Celil ve İsmi Nebi de incelikli işlemelerle tabloları süslüyor. Kutsal toprakların sahip olduğu uhrevi atmosfer Kâbe resimli tablolarla yaşam alanlarımıza taşınıyor. 600 yıllık görkemli tarihiyle dünya tarihine ismini altın harflerle yazdırmış Osmanlı İmparatorluğu’nun simgesi Osmanlı Devlet Arması, dini tablo çeşitlerinde kendine yer bulan motiflerden. Osmanlı Devleti padişahlarının imza yerine kullandıkları özel bir tür mühür olan tuğra ve yüzyıllardır İslam’ın simgesi olan Hilal de armalarla birlikte tabloların içini dolduruyor. Peygamber Efendimiz tarafından ayetlerin efendisi olarak adlandırılan ve İslam dininin sahip olduğu özü içeren Ayetl-el Kürsi’yi tablolar aracılığıyla evlerinizin başköşesine yerleştirebilirsiniz. Allah’tan başka ilahın olmadığını ve Hz. Muhammed’in onun elçisi olduğunu ifade eden Kelime-i Tevhid de farklı boyutlardaki farklı modellere sahip tablolarda evleri ve yürekleri güzelleştiriyor.

İster Kendi Evinize Seçin İster Hediye Olarak Sunun

Dini Tablo Modelleri Ve Fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ürünlerimiz polyester kullanılarak üretilmektedir ve Türkiye’nin her yerine, özel kutuları ile gönderilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir