Blog

Taşlı Zemzem Takımları Nasıl Parlatılır?

Tasli zemzem takimlari nasil parlatilir

Zemzem takımları, Müslümanların birbirine zemzem suyu ikram ederken kullanmış oldukları bir tür su takımıdır. Zemzem suyu dünya üzerindeki en öneli ve hayırlı su olduğundan İslam dininde de önemli bir yere sahiptir. Dolayısıyla bu denli önemli bir suya hürmet göstermek ve misafirlere şık sunumlar ile ikramlarda bulunmak için zemzem takımlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Zemzem takımları onlarca farklı modele ve özelliklere sahip olabilir. Taşlı zemzem takımları da, insanların en çok beğendiği ve ilgi gösterdiği zemzem takımı modelleri arasında yer almaktadır.

Taşlı Zemzem Takımları Nasıl Parlatılır?

Taşlı zemzem takımına sahip olan bireyler, bu takımların bakımı ve temizliğinde dikkatli olmalıdır. Bunun nedeni ise bu modeldeki bir takımın her zaman narin bir yapıya sahip olmasıdır.

Taşlı zemzem takımı bakımı normal şartlarda bulaşık makinesinde tıkanarak da yapılabilmektedir. Ancak bu yöntemle takımın renginin solması ya da taşlarının düşmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu durumda taşlı zemzem takımlarını parlatabilmek için sirkeli su, tuz ve limon karışımı, karbonat, beyaz sabun ve bu gibi doğal yöntemler ile elde yıkama yöntemi tercih edilmelidir.

Elma sirkesi genellikle gümüş ya da altın rengini parlatma konusunda oldukça başarılıdır. Dolayısıyla zemzem takımı temizleme işleminde gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Zemzem Takımını Parlatırken Bunlara Dikkat!

tasli zemzem takimlari nasil parlatilir 1Taşlı zemzem takımı parlatırken dikkat edilmesi gereken konulardan en önemlisi yoğun kimyasal içerikli temizleyicilerden uzak durulmasıdır. Bunun ile beraber sert yüzeye sahip olan bez ya da fırçalar da bu işlem esnasında kullanılmamalıdır. Aksi takdirde taşlar düşebilir ya da zemzem takımı çizilebilir.

Taşlı Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Hedisam.com, müşterilerine her alanda hizmet veren bir e-ticaret firmasıdır. Uzun zamandır bu alanda faaliyet gösteren Hedisam, Müslümanlara en güzel zemzem takımlarını sunmaktadır. Örneğin; taşlı zemzem takımları, cam bardaklı ya da porselen bardaklı takımlar, işlemeli modeller, gümüş modeller ya da altın sarısı modeller, Hedisam’ın en çok ilgi gören zemzem takımları arasında yer almaktadır.

Hedisam.com, piyasaya kıyasla en uygun ve birbirinden şık zemzem takımlarını alıcılarına sunmaktadır. Üstelik bu takımları internet sitesi üzerinden kolaylıkla sipariş verebilirken, kısa sürede kapınıza kadar ulaştırılabilmektedir. Ayrıca bu takımları hediye olarak satın aldığınızda paket halinde de gönderilebilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir