Blog

Camide Takke Neden Takılır?

Camide takke neden takilir

Takke, Müslüman erkeklerin namaz kılarken başına takmış oldukları bir tür baş örtüsüdür. İslam dinindeki hükmü sünnet olan takke, oldukça eski zamanlardan bu yana kullanılagelmiştir. Yarımküre şeklinde üretilmekte ve başın saç kısmını örtüp alın kısmını açık bırakan bir aksesuardır. Günümüzde birbirinden farklı pek çok takke çeşitleri bulabilmek mümkün olurken, kadife takke, bez takke, dantel takke, papak, yün hacı takkesi ve kubbeli takke bunlardan yalnızca bazılarıdır.

Camide Takke Neden Takılır?

Müslümanların, özellikle de İslam dinine mensup olan erkeklerin en çok merak ettiği konulardan biri de “Camide takke neden takılır?” sorusunun yanıtıdır. Normal şartlarda takke, Müslüman erkeklerin namaz kılarken kullanmaları gereken bir örtüdür. Camilerde de namaz kılındığından takke takılması gereklidir. Erkeklerin camide takke takmasına yönelik yöneltilen bu sorunun cevabı da camilerin bir ibadethane oluşu ve bu ibadethanelerde namaz kılınıyor oluşudur.

Erkekler Neden Takke Takar?

camide takke neden takilir 1Müslüman erkeklerin takke takma nedeni, namaz kılındığı esnada başın örtülmesinin sünnet olmasıdır. Peygamber Efendimizin namaz kılarken sarık ve takke gibi baş örtüleri kullandığı rivayet edilirken, namazda takke takmanın hükmü de sünnet olarak bilinmektedir. Ayrıca namazın takke takılmadan kılınması da mekruhtur. Yani namazın sevabını azaltmaktadır. Bu nedenle de erkeklerin namaz kılarken takke takması hem daha hayırlı, hem de gereklidir.

Takke takmanın fazileti ve gerekliliği hakkında pek çok hadis-i şerif rivayet olunmaktadır. Bu hadis-i şeriflere göre takkeli olarak kılınan namaz, takkesiz olarak kılınan namazdan 70 kat daha faziletli ve sevaptır.

En Kaliteli Takke Modelleri İçin Hedisam’ı Ziyaret Edebilirsiniz!

Takke çeşitleri, genellikle Müslümanlara kullanım rahatlığı sağlayabilmek amacıyla değişiklik göstermektedir. Kimileri bezin ya da kalın kumaşın dikilmesi ile elde edilirken, kimileri ise iplikten örülerek üretilmektedir.

Hedisam.com ise, birbirinden şık, kullanışlı ve kaliteli takke modellerini alıcılarına sunan bir firmadır. Beyazdan siyaha, yeşilden hardal sarısına kadar onlarca farklı renk alternatifine sahip olan bu takkeler, 7’den 70’e her kesime hitap edebilmektedir. Üstelik takke fiyatları bakımından da en uygun fiyat garantisi ile hizmet vermektedir.

Sizlerde iste kendiniz, isterse sevdiklerinize özel en kaliteli takke çeşitleri için Hedisam.com adresini ziyaret edebilir, dilediğiniz takkeyi kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir