Blog

Taşlı Zemzem Takımlarının Temizliği Canınızı Sıkmasın!

Tasli zemzem takimlarinin temizliği caninizi sikmasin

Zemzem takımları, genellikle insanların yakınlarına, misafirlerine zemzem suyu ikram ederken kullanmış oldukları bir tür bardak takımıdır. Günümüzde birbirinden farklı onlarca modele sahip olan bu takımlar, dünya üzerinde en önemli, hayırlı ve şifalı su olan zemzem suyuna hürmet için gereklidir. Bu özel suyu misafirlere ikram ederken şık sunumlarda bulunmak gerekir. Taşlı zemzem takımları, bu sunumlar için ideal bir model olmaktadır.

Taşlı zemzem takımı modelleri, genellikle gümüş ya da sarı renkli olmaktadır. Her biri oldukça şık olan bu modeller, temizlik konusunda titizlik gerektirmektedir. Taşlı zemzem takımı modellerini her temizleyici ile temizleyebilmek mümkün olmazken, bu işlem esnasında da dikkatli olmak gereklidir.

Taşlı Zemzem Takımlarının Temizliği Yapılır?

Taşlı Zemzem Takımlarının Temizliği Canınızı SıkmasınTaşlı zemzem takımlarını temizlerken yoğun kimyasallar yerine daha çok doğal yöntemler tercih edilmelidir. Örneğin; sirkeli su, tuzlu limon, sirke, karbonat ve su karışımı, beyaz kalıp sabun gibi temizleyiciler, taşlı zemzem takımlarının daha parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Bu doğal yöntemler arasında en sık tercih edileni sirkeli su karışımıdır. Bir kap ılık suyun içerisine bir miktar elma sirkesi ilave edilerek zemzem takımları bu karışımın içerisinde yarım saat ya da bir saat kadar bekletilmelidir. Bu sayede daha parlak taşlı zemzem takımları elde edilirken, temizliği de sağlanmaktadır.

Nelere Dikkat Edilir?

Taşlı zemzem takımlarının temizliği dikkat ve özen gerektirmektedir. Bulaşık makinesinde yıkanması tavsiye edilmeyen bu zemzem takımları, daha çok elde yıkanmalıdır. Taşlarının düşmemesi, parlaklığını kaybetmemesi için de özenle yıkanmalı, sert fırçaların kullanımından kaçınılmalıdır. Bunun yerine diş fırçası gibi ince ve yumuşak fırçalar ya da bezler tercih edilmelidir.

Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Hedisam.com, her türlü dini malzeme ile hizmet veren bir e-ticaret sitesidir. Bu alanda uzun zamandır hizmet veren Hedisam, en güzel zemzem takımlarını alıcılarına sunmaktadır. Taşlı takımlardan gümüş takımlara, işlemeli olanlardan porselen bardaklı ya da ibrikli olanlara hatta sarı renkli kusursuz tasarımlara sahip olan modellere varana kadar her türlü zemzem takımını Hedisam’da bulabilmek mümkündür.

Sizlerde Hedisam’ın en güzel zemzem takımı modellerini inceleyebilmek ve taşlı zemzem takımı fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için sitemizi ziyaret edebilir ve dilediğiniz takımı sipariş edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir