Blog

Zemzem Takımı Nasıl Parlatılır?

Zemzem takimi nasil parlatilir

Zemzem suyu yeryüzündeki en mübarek, en kutsal su olarak bilinmektedir. Oldukça eski bir tarihe sahip olan ve Müslümanlar için özel bir yere sahip olan zemzem suyu, günümüzde pek çok farklı bardak ve sürahi çeşitleri kullanılarak içilmektedir. Zemzem takımları olarak bilinen bu sürahi ve bardaklar, genellikle hac ve umre gibi kutsal vazifelerini yerine getiren Müslümanlar tarafından alınmakta ve kendisini ziyarete gelen yakınlarına bu takımlar ile zemzem suyu ikram edilmektedir.

Zemzem takımı modelleri pek çok farklı malzemeden elde edilirken, gümüş ve cam olan takımlar, en sık kullanılanlar arasında yer almaktadır. Gümüş olan zemzem takımı bakımı oldukça önemli olmakta ve bazı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır.

Zemzem Takımı Nasıl Parlatılır?

zemzem takimi nasil parlatilir1Hac ve umre vazifesini yerine getiren hacıların en çok merak ettiği konulardan biri de “Zemzem takımı nasıl parlatılır?” sorusunun cevabıdır. Gümüş ya da pirinçten elde edilen zemzem takımları çoğu zaman bakım gerektirirken, parlatılması için de bazı uygulamalardan geçirilmesi gereklidir. Örneğin; diş macunu, sirkeli ve karbonatlı su, tuz ve limon ile gümüş cilası, bu konuda etkili olabilmektedir.

Diş macunu her ne kadar alakasız gibi görünse de, gümüş renkli zemzem takımlarını parlatma konusunda oldukça etkili yöntemlerden biridir. Öncelikle zemzem takımına bir fırça ya da bez yardımıyla dış macunu uygulanmalı ve ardından su dolu bir kabın içerisinde yarım saat kadar bekletilmelidir. Ardından bol su ile yıkanmalı ve bir besle de kurulanmalıdır. Bu sayede takımın bakımı yapılmış olacaktır.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zemzem takımı parlatırken, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Örneğin; bazı takımlarda küf lekesi ortaya çıkarken, bu lekeler kolaylıkla çıkmamaktadır. Uygulanan yöntemler bu lekeleri çıkarmazken, zemzem takımına zarar verebilmektedir. Bu gibi ürünlerin temizliğinde en ideal yöntem, gümüş cilaları olacaktır.

Zemzem Takımlarımızı Gördünüz mü?

Misafirlerine Zemzem suyu ikram etmek üzere Zemzem takımı modelleri arayışına girenler için en ideal takımlar Hedisam bünyesinde bulunmaktadır. Gümüş, altın sarısı, porselen ve cam modelleri ile oldukça dikkat çeken zemzem takımı modelleri, her zevke hitap edebilmektedir. Üstelik fiyat bakımından da piyasaya kıyasla daha uygun olduğundan, her bütçeye hitap edebilecek niteliklere sahiptir.

Sizlerde en güzel zemzem suyu takımları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir