Blog

Ahşap Kutulu Hediye Kur’an-I Kerimler!

ahsap kutulu hediye kuran i kerimler

Ahşap Kutulu Hediye Kur’an-I Kerimler

İnsanların sevdiklerine hediye vermesi oldukça güzel bir eylemdir. Her iki tarafında mutlu olması ile sonuçlanan hediyeleşme, insanların ilişkilerinin daha güçlü hale gelmesine yardımcı olur. Bir hediye yıllarca paylaşılan hatıraların hatırlanmasına yardımcı olan bir kanıt niteliğine de dönüşür. Bu sebeple insanlar uzun yıllardır birbirlerine hediyeler almaktadır. Verilen hediyenin anlamının büyüklüğü de hediyeleşmeyi oldukça etkilemektedir.

Karşı taraf için özel ve anlamlı bir seçim yapabilmek oldukça önemlidir. Hediyelik eşya seçenekleri arasındaki ürünlerden bir tanesi de ahşap kutusu ile birlikte verilen Kuran-ı Kerim’dir. Elbette ki oldukça özel ve anlamlı olan bu hediye seçimi çok sık tercih edilmektedir. Ahşap kutu oldukça kaliteli ve güzel bir görünüm oluşturmaktadır. Kuran-ı Kerim de 6 renk ile baskısı yapılmış, kenarları yaldızlı ve suni deri ile kaplanmış olan bir üründür.

Hediyelik Kuran-ı Kerim

ahsap kutulu hediye kuran i kerimler 1Hediyelik eşya olarak Kuran-ı Kerim seçimi yapmak bu süreci çok daha özel hale getirmektedir. Ahşap kutu içerisinde gelen ürün oldukça sevilmekte ve tercih edilmektedir. Görünümünden dolayı ev içerisinde istenen yere konarak oldukça iyi bir görüntü elde edebilmek de mümkündür. Özellikle bir eve, iş yerine yeni geçmiş kişiler için bu hediye oldukça uygun görülmektedir. Dekorasyon ve yerleştirme yapılırken kaliteli ahşap kutu içerisindeki Kuran-ı Kerim de mekanın en güzel yerlerinden birine yerleştirilebilir.

Baskısı oldukça kaliteli olan Kuran-ı Kerim’in ahşap kutusu için değişik modeller mevcuttur. Genellikle kullanıldığı bölgede ahşap kutunun kapağı açık bırakıldığından, iç kapak bölgesine değişik tasarımlar yapılmıştır. Bunlar arasında en uygun olanını seçmek tamamen kişisel bir tercihtir. Bazı modeller daha sade bir yapıdayken, bazıları ise daha gösterişli şekillerde yapılmıştır. Hediyeyi alacak kişinin zevkleri düşünülerek, onun hoşuna gidecek yapıda bir model bulabilmek oldukça kolaydır.

Kuranı kerim ise Diyanet İşleri Bakanlığından ve Mısır El-Ezher’den mühürlüdür. Kapağı suni deriden yapılmıştır. Ürün modellerinin boyutlarında farklılıklar olabilmektedir. Bu sebeple boylara da dikkat edilmesi önerilenler. Büyük cep boy olan ahşap kutulu Kuranı Kerimmodelleri olabildiği gibi çanta boy olanlar da bulunmaktadır. İhtiyaç baz alınarak boyut tercihi alacak kişi tarafından yapılabilir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir