Blog

Ateş Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Ates kehribar tesbih nasil anlasilir

Kehribar tesbihler, bugün pek çok erkek için en önemli tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır. Sahip olduğu özellikleri ile oldukça kıymetli bir yere sahip olan bu tesbihler, doğada kendiliğinden ortaya çıkan ve nadir bulunan kehribardan ele edilmektedir.

Kehribar bazı türden çam ağaçlarının salgılamış olduğu bir tür reçinenin zaman içerisinde fosilleşip katı bir hale gelmiş hali olarak bilinmektedir. Günümüzde pek çok farklı aksesuar yapımında kullanılan kehribar, ayrıca tesbih yapımında da kullanılabilmektedir. Özellikle de ateş kehribar tesbih, bugün en çok rağbet gören tesbih modellerinden biridir.

Ateş Kehribar Tesbih Nedir?

Ateş kehribar tesbih, insan sağlığına büyük ölçüde faydalı olan ateş kehribarından elde edilmiş bir tesbih modeli olarak ifade edilmektedir. Kehribar çeşitlerinden biri olan ateş kehribar, genellikle kırmızı, turuncu, sarı, kahverengi, bordo gibi renklere sahip olması ile bilinir. Ayrıca ateş kehribar tesbihler, toz kehribar tesbih özellikleri ile aynı özelliklere sahiptir.

Ateş kehribar tesbihler, günümüzde insanlar için en şık ve değerli hediyelik tesbih modeli olarak gösterilebilmektedir. Astım, bronşit, alerjik reaksiyon gibi çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelirken, aynı zamanda ruh sağlığında da olumlu etkiler sağlayabilmektedir.

Ateş Kehribar Tesbihlerin Özellikleri

Kehribar, genellikle süs eşyalarının yapımında kullanılan bir taştır ve en değerli taşlar arasındadır. Bu sebeple genellikle tespih yapımında kullanılmaktadır. Göz kamaştıracak şekilde üretilen bu tespihler genellikle kırmızı, mavi, sarı, yeşil, siyah ve lacivert renklerinde üretilmektedir. Farklı tasarımlarda kesilen bu taşlar, erkeklerin en çok kullandıkları tespihleri oluşturmaktadır. Tespihlerin üretiminde genellikle beyzi, arpa ve kapsül kesim tarzı kullanılmaktadır.

Ateş kehribar tesbihler, farklı şekilde tasarlanarak üretilmektedir. Üretilen tespihlerin bazılarında altın, bazılarında ise gümüş detaylar kullanılmaktadır. Tespihlerin imame bölümü ise kullanılan bu detaylarla daha şık ve dikkat çekici bir hale gelmektedir. Tespih kullanan kişilerin çoğu ateş kehribarın nasıl anlaşılacağı sorusunun cevabını merak etmektedir. Kehribar tespihler sarıdan kırmızıya doğru renk geçişi içerisindedir. Kırılgan bir yapıda olan bu tesbihin ana malzemesinden kadınlara takı ve aksesuar yapılmaktadır. Toprağın altından çıkartılan ve usta ellerde şekil verilen tespihler erkeklerin en değerli aksesuarları arasında yerini almıştır.

Sarı renkte üretilen kehribar tespihler halk arasında mat damla olarak bilinmektedir. Sarı renkteki tespihler damarlıdır ve en çok tercih edilen tespihler arasındadır. Bunun dışında damla kehribar tespihler fosil tozlarının sıkıştırılması ile dikkat çekici parçalar haline gelmektedir. Ateş kehribar tesbih özellikleri içinde en göze çarpanı ve ilk akla geleni çok dayanıklı olmasıdır. Kulanım hatası olmadıktan sonra ateş kehribah tesbihler yıllarca kullanabilmektedir. Şık ve zarif tasarımları ile hediye olarak da oldukça uygun bir tercihtir.

Ateş Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Ateş Kehribar Tesbih Nasıl AnlaşılırKehribar çeşitlerinden ateş kehribar ile alakalı pek çok merak edilen konulardan biri de “Ateş Kehribar tesbih nasıl anlaşılır?” sorusunun yanıtıdır. Kehribar doğada nadir bulunduğu ve eşsiz özelliklere sahip olduğu için oldukça kıymetli bir ürün olurken, günümüzde sahteleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda mağdur olmamak adına gerçek bir ateş kehribarı ayırt edebilmek için çeşitli yöntemlere müracaat etmek gerekir. Örneğin; fosil çizgileri ve damarları bu teşbihlerin orijinalliğini ortaya koyarken, kızılötesi ışık testi de bir kehribarın gerçek olduğunu ortaya çıkarmaktadır.

En Kaliteli Ateş Kehribar Tesbihler Hedisam’da!

Ateş kehribar tesbihler, Hedisam tarafından alıcılarına sunulan teşbihlerden biridir. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan ve kullanıcısına faydalı olan bu tesbihler, değerli bir hediyelik olabilmektedir. Ancak oldukça değerli bir tesbih olduğundan mevlüt hediyelikleri açısından pek uygun olmayabilir.

Hedisam bünyesinde yer alan tüm tesbihleri görebilmek ve tesbih fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için hedisam.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir