Blog

Doğaltaş Tesbih Çizilir mi?

Dogaltas tesbih cizilir mi

Tesbihler, Müslümanların ibadet ederken kullandıkları bir araçtır. 99 ya da 33 adet tanenin bir ipe dizilmesi ile elde edilen bu tesbihler, çeşitli materyallerden elde edilebilmektedir. Doğaltaş tesbihler bugün oldukça önem verilen ve ilgi gösterilen tesbih çeşitlerinden biridir.

Doğaltaş tesbih modelleri hemen hemen her insanın zevklerine hitap edebilecek tasarımları ile dikkat çekmektedir. Oniks, akik, kuvars, firuze, mercan, oltu taşı ve bu gibi doğada kendiliğinden ortaya çıkan taşlardan elde edilen doğaltaş tesbihler, günümüzde insanların birbirine sunabileceği en anlamlı hediyelik tesbih modellerindendir. Farklı renklerde, modeller ve ebatlarda olan her bir taşın özellikleri de birbirinden farklıdır.

Doğaltaş Tesbih Çizilir mi?

Doğaltaş Tesbih Çizilir miDoğaltaş tesbihler oldukça değerli ve pahalı tesbihler olduğundan bu gibi tesbihler hakkında merak edilen pek çok soru bulunmaktadır. Örneğin; “Doğaltaş Tesbih Çizilir mi?” sorusunun yanıtı, en çok merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doğaltaş tesbihler normal şartlarda kolay kolay çizilebilen ya da çizildiği belli olan teşbihlerden değildir. Ancak oniks, akik gibi daha düz ve desensiz olan doğaltaşların çizildiği görülebilmektedir. Elbette ki bu çizikler sahtelerinde olduğu üzere gözle görülebilecek nitelikte değildir.

Doğaltaş Tesbihlerin Diğer Tesbihlerden Farkı

Doğal taşlar, çok eski zamanlardan beri mücevher yapımında kullanılan ve oldukça değerli olduğu bilinen taşlardır. Mücevherlerin gösterişini tamamlamak için yüzyıllardır kullanılan doğal taşların üretimi ve kullanılması konusunda ülkemizde çok önemli çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde bu anlamda en çok üretimi ve kullanımı olan doğal taş tesbihlerdir. Doğal taş tesbihler, öncelikli olarak islamiyette özel bir yeri olması sebebi ile sıkça kullanılan aksesuarlardır. Bu sebeple de doğal taşlar en çok tespih yapımında kullanılmaktadır. Ayrıca bu doğal taşların bilinen birçok faydalı etkisi ile de oldukça sık tercih edildiği bilinmektedir.

Dolayısı ile doğal taş tespihlerin bu kadar önemli olmasının sebebi, doğal taşın gücünden gelmektedir. Her farklı doğal taş çeşidinin farklı farklı enerjileri olduğu ve farklı durumlarda kullanılabileceği bilinmektedir. Doğal taşların bu faydalı etkilerinden dolayı, doğal taş seven ve enerjisine inanan kişiler bu konuya hakim olduklarından, özellikle bu taşların sürekli beden ile temas halinde olmasını isterler. Tespihler bu temas için oldukça uygun aksesuarlardır. Aynı zamanda bir tespihin kıymetli olabilmesi için yapımında kullanılan taşın da değerli bir yaş olmasına özen gösterilmektedir. Doğal taşlar bu açıdan oldukça uygun formlardır.

Doğal taşların kıymetli olması ve zahmetli bir şekilde elde edilmeleri dolayısı ile doğal taşlarda yapılan tesbihler diğer tesbihlere göre daha pahalı olabilmektedirler. Çok daha değerli olan bu tesbihler özellikle koleksiyoner kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca bu doğal taş tesbihler hediye edilmek için de oldukça uygundur.

Doğaltaş Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Doğaltaş tesbih modelleri günümüzde onlarca farklı alternatife sahiptir. Her bir doğaltaş tesbihin farklı özellikleri bulunmaktadır. Ancak genel olarak bakıldığında insanları üzerindeki nazarı, stresi, kaygıyı toplaması, ruhsal açıdan rahatlatması, romatizma gibi sağlık sorunlarına iyi gelmesi olarak örneklendirilebilmektedir. Bunun yanı sıra bedene canlılık kazandırması, enerji vermesi, insana rahatlama hissi vermesi ve hatta bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi yok etmesi bu tesbihlerin en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

En Güzel Doğaltaş Tesbih Modelleri Hedisam.com’da!

Doğaltaş tesbih modelleri bugün oldukça rağbet görürken, Hedisam bünyesinde de bulabilmenin mümkün olduğu bu tesbihler oldukça şık tasarımlara sahip olması ile dikkat çekmektedir. Üstelik piyasadaki en uygun tesbih fiyatlarını bulabileceğiniz Hedisam, her türlü hediyelik tesbihi de alıcılarına sunabilmektedir.

Doğaltaş tesbihler, Müslümanların bir sünnet olan hediyeleşmeyi gerçekleştirebilmesi açısından ideal bir tercih olurken, aynı zamanda hac, umre ya da mevlüt hediyelikleri olarak da satın alınabilmektedir. Ayrıca farklı teşbihlere de yine bu site üzerinden ulaşabilmek mümkün olurken, isteğe bağlı olarak toplu olarak da satın alınabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir