Blog

Damla Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Damla kehribar tesbih nasil anlasilir

Tesbih, genellikle Müslümanların ibadet ederken kulanmış oldukları bir araç olarak ifade edilmektedir. Günümüzde tesbih çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip olurken, damla kehribar tesbih de bu teşbihlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Damla Kehribar Tesbih Nedir?

Damla kehribar tesbih, yüzde 100 doğal ve natürel kehribardan elde edilen tesbih türüdür. Oldukça değerli tesbih türlerinden biri olarak ifade edilen damla kehribar tesbih, piyasada nadiren bulunan bir tesbihtir.

Damla kehribar tesbih, insan sağlığına faydalı olan bir tesbih türüdür. Üstelik oldukça kıymetli bir hediyelik tesbih olarak tercih edilen bu teşbihin nazara iyi geldiği düşünülmektedir. Bunun yanı sıra kullanıcısının üzerindeki stresi ve negatif enerjiyi toplayan bu tesbih, sakinleştirici ve ağrı kesici özellikleri ile bilinmektedir. Astım, bronşit gibi solunum yolu hastalaıklarına da iyi gelmektedir.

Damla Kehribar Tesbihlerin Özellikleri Nelerdir?

Dünya üzerinde damla kehribar, Rusya, Litvanya, Ukrayna, Kaliningrad, Doğu Almanya, Baltık denizi gibi ülkelerden çıktığı bilinmektedir. Kendine has sarı renginin yanı sıra, damla kehribarın ayrıca nadir olarak cıkan mavi ve yeşil renki olanları da vardır. Bunlar da Dominik Cumhuriyeti, Meksika gibi ülkelerden çıkmaktadır. Mavi damla kehribarın en önemli özelliği, volkanik küllerin olduğu bölgelerden çıkmasıdır. Siyah zemine konulduğunda,damla kehribarın mavi rengini göz ile görmek mümkündür. Dünya genelinde en kıymetli damla olarak geçen damla kehribar, mavi renkli olandır ve ismi “blue amber” olarak bilinmektedir.

Damla kehribarın yakıldığında is çıkarma gibi bir özelliği vardır. Damla kehribar ısıtıldığında yapısından çam kokusu yaymamaktadır. Sadece taş sürtünme yöntemi ile ısıtıldığında hafif çam kokusu vermektedir. Elde ve sürtünme sonucu alınan koku yoğunluğu çıkarılan bölgeye göre değişiklik gösterir. En yoğun koku Kaliningrat damla kehribarda alınmaktadır. Bir de tesbih yapımı esnasında kesim işlemi sırasında yoğun bir çam kokusu alınmaktadır. Halk arasında yaygın bir inanışa göre damla kehribar yakılarak test edilmektedir. Fakat bu işlem kesinlikle çok yanlıştır. Bu yöntem taşın yapısına zarar vererek tesbihin bozulmasına sebep olur. Damla kehribar tesbihler oldukça kıymetli tesbihler olup koleksiyonerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca hediye etmek için de oldukça uygun bir tercihtir.

Gerçek Damla Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Damla Kehribar Tesbih Nasıl AnlaşılırGünümüzde insanların bu gibi özel ve değerli teşbihlerle alakalı merak ettiği pek çok konu bulunmaktadır. Bunlardan biri de “Gerçek bir Damla Kehribar Tesbih nasıl anlaşılır?” sorusunun yanıtıdır.

Damla kehribar tesbih bazı testlerden geçirilerek gerçek olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Bu testler arasında en başarılı olanı kızılötesi ışık testidir. Bunun yanı sıra tuzlu su testinde de doğru sonuçlar alınabilmektedir.

Kehribar tesbihin tuzlu su karışımının içerisine bırakılması suda batıp batmamasının incelenmesi gerekmektedir. Eğer ki tesbih suyun dibine batıyorsa, bu sahte bir kehribardır. Ancak gerçek kehribar suyun yüzeyinde kalabilmektedir.

Damla kehribar tesbihler doğada nadir bulunan damla kehribardan üretildiği için oldukça kıymetlidir. Dolayısıyla bu durum tesbih fiyatlarına da yansımaktadır. Damla kehribar tesbihler piyasadaki en pahalı teşbihlerden biri olarak gösterilebilmektedir.

En Güzel Damla Kehribar Tesbihler Hedisam’da!

Damla kehribar tesbih modelleri genelde 4 farklı renkten oluşmaktadır. Bu renkler; sarı limon rengi, sarı şeffaf renk, ateş – i renk, yeşil ve mavi renktir. Hedisam bünyesinde de bulabilmenin mümkün olduğu orijinal damla kehribar tesbih, kazaz püskülü ile dikkat çekmektedir. 33’lü tesbih olarak tasarlanan ve oldukça değerli bir aksesuar olan bu tesbih, genelde mevlüt hediyelikleri olarak değil, özel bir hediyelik olarak tercih edilmektedir. Üstelik Hedisam bünyesinde bu teşbihi n uygun fiyatları ile bulabilmek de mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir