Blog

Düz Desensiz Seccade Modelleri Hedisam’da!

Düz Desensiz Seccade Modelleri

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

Seccade, İslam dünyası için önemli bir yere sahip olan ibadet araçlarından biridir. Üzerinde bir kişinin namaz kılabileceği kadar büyük olan ve üzerine secde edilen yaygı olarak tanımlanan seccadeler, pek çok renk, desen ve modellerde, üstelik çeşitli malzemeler ile üretilebilmektedir. Halı seccadeler, kadife seccadeler, saten kadife seccadeler, işlemeli seccadeler, hayvan postundan seccadeler, ipek seccadeler ve bunun gibi pek çok seccade, geçmişten günümüze kadar uzanan düz desensiz seccade modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde ise bu modellerin desenlilerini bulabilmek de mümkündür.

Düz Desensiz Seccade Modelleri

Düz desensiz seccade modelleri, üzerinde herhangi bir resim, desen ya da model bulunmayan seccade modelleri olarak tanımlanmaktadır. Kadife, ipek, halı ve bunun gibi malzemeler ile üretilebilen düz desensiz seccade modelleri, genellikle kadife modelleri ile dikkat çekmektedir.

Düz desensiz seccade modelleri, kişilerin namaz kıldıkları esnada dikkatlerinin dağılmaması, desenlere takılıp kafa karışıklığı yaşamaması, namazını huşu içerisinde tamamlayabilmesi amacıyla tasarlanan modellerdir. Namazlık seccade olarak da tabir edilen bu modeller, üzerinde herhangi bir desen taşımayan ve tek renk ile dokunan modellerdir.

Öte yandan uzun yıllar boyunca kullanılabilecek nitelikle olan bu kaliteli seccade modelleri, hediye olarak verilebilecek, evlerde olduğu gibi mescitlerde, camilerde kullanılabilecek şekilde üretilmektedir.

Düz Kadife Seccade Modelleri

duz desensiz seccade modelleri hedisamdaDüz kadife seccade modelleri, yine özel amaçlarla tasarlanan modellerden biridir. Kadife dokuma kumaştan imal edilen bu modellerde herhangi bir desene ya da birden fazla renge rastlayabilmek mümkün değildir. Hac ve umre hediyeliği, mescit, otel ve bu gibi yerlere hediye edilebilecek olan bu modeller, fiyat bakımından da oldukça uygun olmaktadır.

Sade Halı Seccade Modelleri

Düz desensiz seccade modellerinden bir diğeri de sade halı seccadelerdir. Genellikle renksiz, desensiz ya da hiç belli olmayacak desenler ile dokunan bu modeller, en çok tercih edilen seccade modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle evinde ibadet köşesi bulunanlar tarafından tercih edilen bu modeller, uzun yıllar boyunca kullanılabilmekte, manevi havaya daha çok maneviyat ekleyebilmektedir. Dolayısıyla bu halı modelleri, maneviyatı yüksek olan Müslümanlara verilebilecek en ideal hediyelerden biri olabilmektedir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”30976, 26683, 26674, 26648″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir