Blog

Kehribar Tesbih İpin Kopmaması İçin Ne Yapmalısınız?

Kehribar tesbih ipin kopmamasi icin ne yapmalisiniz

Müslümanları Allah’ı sayarak anmak için kullanmış oldukları, belirli sayıdaki tanelerin bir ipe dizilmesi ile elde edilen bir ibadet aracıdır. Oldukça eski bir tarihe sahip olan tesbihler bugün de kullanılmaya devam ederken, günümüzde pek çok farklı materyalden elde edilen tesbih çeşitleri bulabilmek mümkündür. Kehribar tesbih de özellikle de erkekler tarafından ilgi duyulan bir tesbih çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kehribar tesbihler, çam ağacına benzer bir ağacın gövdesinden salgılanan reçinenin zaman içerisinde fosilleşmesi ve taş gibi sert bir hale gelmesinin ardından elde edilmektedir. Doğada nadiren bulunan ve kehribar olarak isimlendirilen bu reçine insan sağlığına olan faydaları ve koku, renk değiştirmesi gibi özellikleri nedeniyle kıymetli bir yere sahiptir. Bu nedenle de tesbih fiyatları bakımından en pahalı olan teşbihlerden biridir.

Kopmaması Ne Yapmalısınız?

Kehribar Tesbih İpin Kopmaması İçin Ne YapmalısınızTesbih modelleri arasında bir hayli ilgi gören teşbihlerden kehribar tesbih, çeşitli malzemelerle imal edilmektedir. Tesbih yapımında kullanılan ipler bazen zaman içerisinde yıpranabilmekte ve kopma meydana gelebilmektedir. Kehribar Tesbih İpin Kopmaması için de bazı önlemler alınabilmektedir.

Kehribar tesbih ipi kaliteli bir yapıya sahip olduğunda uzun süre boyunca kullanım imkanı sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı modellerde çift katlı ip kullanıldığında daha uzun ömürlü bir hale getirilebilmektedir. Kehribar tesbih ipin kopmaması için daha önceden ipi sağlamlaştırmak, çift katlı hale getirmek ya da daha kaliteli ve misina gibi kolay kolay kopmayan bir ip yerleştirmek gerekmektedir.

Koparsa Ne Yapmalısınız?

Kehribar tesbih ipi koparsa yapılacak iş ipi değiştirmek olacaktır. Bu gibi durumlarda tesbihin ve ipinin uzun süre kullanılabilmesi için daha dayanıklı ve kopmayan iplerin tercih edilmesi doğru bir adım olacaktır. Bu sayede kehribar tesbih modelleri uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Kaliteli Tesbih Modelleri Hedisam.com’da!

Hedisam.com, pek çok farklı tesbih modelini alıcılarına sunan bir e-ticaret sitesidir. Günlük kullanıma uygun modellerden hediyelik tesbih modellerine varana kadar yüzlerce modeli Hedisam’da bulabilmek mümkündür. Üstelik hac, umre ve mevlüt hediyelikleri olarak da toplu bir şekilde tesbih satın alınabilmektedir.

Aradığını her modelde tesbihi en uygun fiyatları ile Hedisam’da bulabilmek mümkündür. Üstelik en şık hediyelik paketlerle satın alabileceğiniz bu tesbihler, kısa süre içerisinde kapınıza kadar teslim edilebilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir