Blog

Ev Dekorasyonunda Duvar Saatlerinin Seçimi!

ev dekorasyonunda duvar saatlerinin secimi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Saatler, gündelik hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Kolumuzda, duvarlarda, masalarda ya da cep telefonlarımızda vazgeçilmez olan saatler, hayatın her anında karşımıza çıkar. Bu yüzden de ev dekorasyonu için vazgeçilmez objelerdir. Özellikle duvar saati, ev dekorasyonu için en revaçta objelerden bir.

Ev dekorasyonu denildiğinde duvar saati ya da dekoratif saatlerden bahsetmemek olmaz. Duvarları ve evi bir anda şıklık ve modernlikle buluşturan dekoratif saat objeler, günümüzde hemen hemen her evde görülebilir. Evin modern çizgisini belirleyen ve istenilen her tarza tercih edilebilecek olan dekoratif saat, istenilen boyutta da tercih edilebilir.

Dekoratif Saatler ile Evinizin Havasını Değiştirin!

Hemen hemen her evde mutlaka duvar saati ya da masa saati bulunur. Bu saatler, evin karakterini ortaya koyar. Ev sahibinin tarzını, karakterini ortaya çıkarır. Dekoratif olmasının yanı sıra hem de işlevseldir. Her zevke göre, her tarza göre çeşit çeşit dekoratif saat bulmak mümkündür. Kristalli masa saati, ayaklı büyük dekor saat ya da arzuya göre Ayetli saatler tercih edilebilir. Kişisel zevke göre ve eve en uygun saatleri tercih edebilirsiniz.

Hem Şık Hem İşlevsel Duvar Saati!

ev dekorasyonunda duvar saatlerinin secimi 1

ev-dekorasyonunda-duvar-saatlerinin-secimi

Şık evlerin duvarları genellikle boş değildir. Boş duvarlar, evin daha küçük ve daha az eşyalı görünmesine yol açar. Daha kasvetli bir hava oluşmasına sebep olur. Bu yüzden de duvarlar genellikle hem şık hem de çok dekoratif duvar saati ile renklendirilir.

Duvar Saati Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Duvar saati tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, evin bütünlüğünü dikkate almaktır. Bu sayede hem istenilen şıklık oluşturulur hem de işlevsel olarak duvar saatinden faydalanılabilir. Bunun dışında duvar saati seçerken dikkat edilmesi gereken önemli durum, saati nerede kullanacağınızdır. Örnek olarak duvar saatini mutfak için kullanacaksanız, daha sportif, daha sevimli ya da mutfağa uygun saatler tercih edilmeli. Salon için ise daha şık, daha göz alıcı saatler tercih edilmelidir. Mutfak saatlerinde genellikle meyve ya da tatlı resimleri süslenmiş saatler tercih edilebilir. Mutfakta tercih edilecek saatler daha renkli ve daha canlıdır.

Salon için kullanılacak duvar saatleri için ise daha çok mobilya ile uyumlu saatler tercih edilmelidir. Bu sayede ev daha şık bir havaya bürünür. Mobilyalar klasik ise, altın renkli olan, motiflerle süslenmiş, detaylı çerçeveli ve daha ışıltılı saatler seçilebilir. Mobilyalar daha modern yapıda ise, tablo duvar saatleri şık ve uygun bir tercih olabilir. Bu sayede modern çizgi korunur.

Bunun dışında duvar saati seçerken bir diğer önemli nokta, duvarın kullanılacağı yerin büyüklüğüdür. Küçük alanlardaki büyük saatler, göz yorucu olabilir. Mekan boyutuna uygun olacak boyutlarda dekoratif saatler seçilebilebilir. Özellikle salon, yatak odası gibi yerler için saatin sessiz olmasına da dikkat edilmeli.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”31817, 28831, 28832, 28830″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir