Blog

Salon Takımı Modelleri!

salon takimi modelleri

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Her kadının evinde en özen gösterdiği yer salonlarıdır. Çünkü salonlarda misafirler ağırlanır, evin dekorasyonunu gelen misafirlere bu şekilde gösterilir. Salon “evin kalbi” olarak bile adlandırılabilir. Bu yüzden evlerini dekore edecek insanlar salon takımlarına ve dekorasyona özel bir ilgi gösterir, daha fazla enerji harcarlar.

Eskiden salonların olmazsa olmazı el emeği göz nuru dantel takımlarıydı. Annelerin, büyük annelerin günler gecelerce uğraşıp yaptığı danteller evin nadide dekorasyon parçalarıydı. Vitrin içleri, televizyon üstleri, koltuk kenarları, sehpa tepeleri hep danteller ile kaplıydı. Artık modernleşmenin ve kadının iş hayatındaki yerinin artması sebebiyle insanlar daha rahat kullanılacak ürünlere yönelmeye başladılar.

Son birkaç senede tercih edilen koltuk takımı modelleri şıklıktan çok rahatlığa önem verenler oldu. Eskiden daha süslü berjerler, lambaderler, vitrinler, yemek masası modelleri kullanılıyordu. Artık her evde en az 2 insanın çalıştığı göz önünde bulundurulunca ve o eşyaları temizlemenin zorluğu bilinince rahat ama modern görüntüler ortaya çıktı.

Son Senelerin Tercihi

salon takimi modelleri 12018 ve 2019 koltuk takımı modelleri arasında “avangarde” tarzının moda olduğu görülüyor. Bu modeller ayakları ahşap, kapitone ağırlıklı parlak ve yumuşak kumaşlı minderlere sahip, leke ve toz tutmayan kumaşın tercih edildiği, ortasında puf ya da şık bir sehpa olan modeller. Bu tarz koltuk takımları hem rahatlığı hem göze fazlaca hitap etmesi bakımından tercih sebebi haline gelmiştir.

2018 yılında tercih edilen koltuk takımı desenleri çiçekli, renkli ve cıvıl cıvıl iken, geçen ve bu sene tercih edilen modeller daha sade oldu. Aynı şekilde takımlara uygun sehpalara bakıldığında biraz daha hareketli modeller tercih ediliyor iken bu sene daha kullanışlı modellerin tercih sebebi olduğu görülüyor.

Dekorasyonu Tamamlayan Ürünler

Salon takımı denildiğinde akla ilk koltuklar, orta sehpa geliyor olabilir. Ancak iş sadece onlarla bitmiyor. Salonun büyüklüğüne bağlı olarak tercih edilebilecek, koltuklara uygun halılar, perdeler, yemek masaları ve süs eşyaları da dekorasyonu tamamlayıcı niteliktedir. Günümüzde halılar uyumun yanı sıra kir tutmaz, antialerjenik ve antibakteriyel olarak hayatımızda yerini almış bulunmaktadır. Bu senenin satış istatistiklerine bakıldığı zaman bu modellerin normal modellerden daha fazla talep gördüğünü söylemek mümkün.

Yine bu senenin biblo ve süs eşyalarına göz attığımız zaman sadelikten ödün vermeyen, daha çok tek renk tercih edilen şık vazoların, çoklu fil biblolarının ve kokulu mumların revaçta olduğu görülüyor. Üstelik bu senenin en moda hobilerinden olan evde kokulu mum yapma aktivitesi göz önünde bulundurulduğunda şamdan ve mumlukların ne kadar rağbet gördüğü tahmin edilebilir.

Bunların yanı sıra tercih edilen lambader modellerine bakıldığında yine göze hitap eden ve kullanışlı olması tercih sebebi olmuştur. Özellikle son iki senede evlerde mutlaka bulunan kitap okuma köşelerinin tamamlayıcısı haline gelmiş bulunmaktadır. Rahat bir kitap okuma koltuğunun yanına kitaplık ve sehpa ile uyumlu, kullanışlı lambaderler tercih edilmektedir.

Son olarak 2019 yılında moda olan salon takımı renkleri daha çok pastel tonlardadır. Koltuk takımları tek renk tercih edilmekte, salonun çoğu yerinde ahşam detaylar kullanılmaktadır. Bunlara uygun olarak halılar ve perdeler yine koltuk takımlarımızla uyum içerisindedir. Elbette bunlar sadece tercih istatistikleridir ve salon sizin olduğu için keyfinize göre döşemek de sizin elinizdedir.

En Zarif Salon Aksesuarlarını Nereden Alabilirim?

Şıklığı ile göz kamaştıran en zarif ve en kaliteli salon aksesuarları geniş ürün yelpazesi içerisinde model ve renk seçenekleri ile hedisam.com adresinde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”31793, 28880, 27146, 28678″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir