Cep Seccadesi

Cep Seccadesi

Seccade, insanların namaz kılarken secde edecekleri yerin temizliğini sağlayabilmek amacıyla kullanmış oldukları bir örtü, halı, kilim ya da yaygı olarak ifade edilmektedir. Namazın şartlarından olan namaz mahallinin temizliği için önemli bir etken olan seccade, İslam tarihinde oldukça uzun zamandan beri kullanılmaktadır. Günümüzde ise kullanımını daha kolay bir hale getirebilmek amacıyla onlarca farklı modelde seccade bulabilmek mümkün olurken, mini cep seccadesi de bu modellerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cep Seccadesi Nedir?

Cep seccadesi, temizliğinden emin olduğumuz yerlere secde etmek ve bu hususa gittiğimiz, bulunduğumuz her yerde dikkat edebilmek amacıyla tasarlanan bir seccade modelidir. Cep seccadesi modellerinin en önemli özelliği katlandığında cebe sığabilecek kadar küçülmesi olurken, cüzdan seccadesi niteliğinde olması da yine bu seccadenin özelliklerindendir.

Cep Seccadesi Modelleri

Cep seccadesi modellerini incelemek gerekirse, bu özellikteki seccadelerin genelinde cüzdan gibi fermuarlı bir kılıf bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kimi modellerde kıble yönünü gösteren pusulalar bulunurken, kimi modeller kaymaz tabanlı ya da broker tarzı olabilmektedir.

Toptan Cep Seccadesi Nereden Alınır?

Cep seccadesi fiyatları çoğu zaman modeline, özelliklerine ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak toptan seccade alımları göz önünde bulundurulduğunda daha uygun ve makul fiyatlarla karşılaşabilmek de mümkündür.

Toptan cep seccadesi günümüzde pek çok firma üzerinden satın alınabilirken, Hedisam bu alanda hizmet veren firmalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizlerde en uygun cep seccadesi fiyatları ve modelleri için hedisam.com adresini ziyaret ederek sipariş verebilirsiniz.