Blog

Hilye-i Şerif Tablo Modelleri!

Hilye i Şerif Tablo Modelleri

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]Dini tablolar, Müslümanların evlerinde, iş yerlerinde, dükkanlarında ve hatta mescitlerde dekorasyona katkı sağlamak, ortama manevi bir hava kazandırmak amacıyla kullanmış oldukları dini ev aksesuarları olarak tanımlanmaktadır. Uzun yıllardır kullanılagelen bu tablolar, birbirinden farklı içerik, malzeme ve modellerde üretilebilmektedir.

Hilye-i Şerif Nedir?

Hilye-i Saadet, Hilye-i nebi gibi isimlerle de anılan Hilye-i Şerif, lügatta süsleme, ziynet gibi anlamlara gelirken, ıslahatta ise Peygamber efendimizin insanların dili ve imkanları nispetinde kelimelerle çizilmiş resmi olarak tanımlanmaktadır. Fiziksel özellikleri ile güzelliğinin yazılı olduğu bu resim, oldukça küçük boyutta yazılı metinler olarak hazırlanmıştır.

Müslümanlar oldukça uzun yıllar boyunca Hilye-i Şerif’i Peygamber Efendimizin önemli bir hatırası olarak göğüslerinde, kalplerinin üzerinde taşımıştır. Fakat İslam dini putlaştırmaya müsaade etmediğin için Osmanlı döneminde Peygamber Efendimize olan övgüler Mevlid-i Şerif, Muhammediye gibi yazılı eserlerle ortaya koymuştur. Hilye-i Şerif de, Osmanlı’dan bu yana gelen sanatın bir parçası olarak ifade edilmektedir.

Öte yandan rivayet edilen bir Hadis-i Şerif’e göre Hilye-i Şerif’in bulunduğu yere ya da eve cinnilerin, haramın ve şeytanın giremeyeceği ifade edilmektedir. Bunun ile beraber sihrin kendisine işlemeyeceği, eve, sofraya Halil İbrahim bereketi kazandıracağı, bulunduran kişide gam, tasa görülmeyeceği, okuyan kişinin cehennem azabından emin olacağı ve her türlü beladan kurtulacağı da ifade edilmektedir.

Bu gibi nedenlerden dolayı Hilye-i Şerif ile dini tablolar hazırlanmakta ve Müslümanlara sunulmaktadır.

En Güzel Hilye-i Şerif Tabloları Hedisam’da!

hilye i serif tablo modelleriGünümüzde en güzel Hilye-i Şerif tablo modellerini Hedisam’da bulabilmek mümkündür. Örneğin; kanvas baskı üzerine altın varaklı ve el işçiliği ile üretilen Hilye-i Şerif tablo modelleri, 70’e 100 cmlik boyutu ile evinizde oldukça önemli bir yer edinme niteliği taşımaktadır. Üstelik sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en güzel dini hediyelik tablo olabilmektedir.

Diğer Dini Tablolarımızı da Gördünüz Mü?

Hedisam tarafından alıcılarına sunulan dini tablolar ve hediyeler bu kadarla sınırlı olmazken, Osmanlı tabloları, dualı, ayetli, tuğralı ve bunun gibi pek çok tablo modeli, yine Hedisam tarafından sunulmaktadır. Öte yandan özel işçilikli tesbihler, zikirmatikler, biblolar, saatler, Kur’anı Kerimler ve daha nicesi, dini hediyelik eşya kategorisinde müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”30732, 30590, 29172, 27895″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir