Blog

Kristal Tesbih Modelleri!

Kristal Tesbih Modelleri

Tesbih, Müslümanların ibadetlerine yardımcı olmak, zikir çekmeyi kolaylaştırmak gibi amaçlar doğrultusunda üretilen ve kullanılan bir tür ibadet aracıdır. Günümüzde hemen hemen herkesin kullanmakta olduğu tesbihler, pek çok farklı desen model ve taşlardan elde edilebilmektedir. Kristal tesbih modelleri de, bu tür tesbihler arasında yer almaktadır.

Kristal Tesbih Nasıl Anlaşılır?

kristal tesbih modelleriKristal tesbihin sahte olanları, çoğu zaman ele alındığında görünüşünden anlaşılabilmektedir. Yine de emin olmak isteyenler birkaç yöntem deneyebilir. Örneğin; tesbihi çok yüksek olmamak kaydıyla belli bir ısıya maruz bırakmak, taşın gerçek olup olmadığını gösterebilir.

  • Cam Kristal Tesbih

Günümüzde oldukça rağbet gören tesbih çeşitlerinden biri de kristal tesbih modelleridir. Her renk ve modelde cam kristal tesbih bulabilmek mümkün olurken, şık bir görünüme sahip olduğundan genellikle hanımlar tarafından tercih edilmektedir. Beyaz, yeşil, turuncu, mavi ve karışık renkli modelleri ile de her zevke hitap etmektedir.

  • Plastik Kristal Tesbih

Plastik kristal tesbih modelleri, plastik malzemeden üretilen ve kristal kesime sahip olan modellerdir. Genellikle aksesuar süslemeleri ile şık bir görünüme kavuşturulan bu modeller, ideal bir mevlüt hediyelikleri olarak tercih edilebilmektedir. Mavi, mor, kahverengi ve pembe renklerinde bulunan bu modellerin ucunda ayrıca kendi renginde bir ip püskül ve altın sarısı renginde küçük bir aksesuar parçası bulunmaktadır.

  • Ebruli Kristal Tesbih

Ebruli kristal tesbih, Hedisam’da en çok tercih edilen modellerden biridir. Cam olma özelliğine sahip olan bu tesbih, tesbih çeşitleri arasında en çok dikkat çekenidir. Çoğu zaman hac, umre ya da mevlütlerde hediyelik olarak satın alınsa da, kişisel olarak da satın alanı da çoktur. Ebruli renklerdeki görünümü yine daha çok hanımların zevkine hitap etmektedir.

  • 99’lu Kristal Tesbih

Kristal tesbih modellerinin neredeyse hemen hemen hepsi 99’lu tesbih olarak hazırlanmaktadır. Yalnızca bir modelde 33’lü olarak hazırlanan ve satışa sunulan kristal tesbihler, genellikle 99’lu namaz tesbihi olarak tercih edilmektedir.

Bir Müslümanın yakınına, değer verdiği kişiye verebileceği en güzel hediyelik tesbih olarak karşımıza çıkan kristal tesbihler, fiyat bakımından da oldukça makul olan modellerdir. Siz de en güzel kristal teşbihlerden birine sahip olabilmek ya da hediye olarak satın alabilmek için Hedisam’ı ziyaret etmelisiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir