Blog

Doğal Taş Tesbih Modelleri Hedisam.com’da!

Doğal Taş Tesbih Modelleri Hedisamcom’da

İslam aleminde farklı ve özel bir yere sahip olan tesbihler, günümüzde pek çok farklı üründen elde edilebilmektedir. Doğal taş tesbih modelleri de bu teşbihlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genel olarak tesbihin amacı, Müslümanlara namaz kıldıktan sonra ya da diğer zamanlarda ibadet yaparken yardımcı olmak, zikir çekebilmeyi kolaylaştırmak ve devamlı olarak tekrar eden duaları okuduğunda, kaç tane okuduğu konusunda yardımcı olmaktır. Bu amaçla üretilen ve kullanılan tesbihler, aynı zamanda her zevke hitap edebilmesi bakımından çeşitli model ve malzemelerle üretilebilmektedir.

Doğal Taş Tesbih Nasıl Anlaşılır?

dogal tas tesbih modelleri hedisam comdaBir teşbihin doğal taşlardan yapılıp yapılmadığını bazı özelliklerinden anlayabilmek mümkündür. Doğal taş tesbihlerin özellikleri, bunu anlama konusun da yardımcı olmaktadır. Örneğin; bir tesbihin oltu taşından olup olmadığını anlayabilmek için tesbihi elimize alıp taşlarını kızamak ya da teşbihe zarar vermeyecek bir noktadan sıfır zımpara ile zımparalamak gerekir. Bu durum karşısında kahverengi bir toz çıkarsa, bu belirti hakiki oltu taşı olduğunu göstermektedir. Akik taşının gerçek olduğunu anlayabilmek için ise taşı çakmakla ısıtmak gerekir. Gerçek olmayan akik taşının boyası bu şekilde yanarken, gerek akik taşına herhangi bir zarar gelmemektedir. Bu gibi doğal taş tesbihlerin özellikleri sayesinde hakiki doğal taş tesbihlerin anlaşılabilmesi mümkündür.

  • Akik Tesbih Özellikleri

Akik taşı oldukça değerli taşlardan biri olarak karşımıza çıkarken, akik tesbihlerin en önemli özelliği ise pek çok derde deva olabilmesidir. Örneğin en bilindik akik tesbih özellikleri; nazara iyi gelmesidir. İnsandaki nazarı enerji yoluyla kendine çekebilmektedir.

  • Kehribar Tesbih Özellikleri

Günümüzde en çok tercih edilen doğal taş tesbih modellerinden biri de kehribah tesbihlerdir. Kehribar tesbih özellikleri ise; kullandıkça renk değiştirebilme, merhamet duygusunu artırabilme ve sakinleştirebilme gibi durumlardır.

  • Oltu Taşı Tesbih Özellikleri

Günümüzde ne değerli taşlardan biri olarak karşımıza çıkan oltu taşı, oldukça nadir olarak bulunan doğal taşlardan biridir. bu taşlardan elde edilen tesbihlerin ise pek çok faydası bulunmaktadır. Örneğin; oltu taşı tesbih özelliklerine bakılacak olursa; akıl ve hafızayı güçlendirmesi, sol elde kullanıldığı takdirde bedendeki negatif enerjiyi toplayıp atması, stresi azaltması ve çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelmesidir.

Bu gibi tesbih modelleri, günümüzde en ideal hediyelik tesbih modelleri olarak değerlendirilebilmektedir. Gerektiğinde mevlüt hediyelikleri olarak dahi seçilebilecek olan bu modeller, çoğu zaman özel hediyeler olarak tercih edilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir