Blog

Kur’an-ı Kerim Saklama Kapları!

kuran i kerim saklama kaplari

Kur’an-ı Kerim Kabı

610 yılının Ramazan ayında gelen ilk vahiyle birlikte yeryüzünü nurlandırmaya başlayan Kur’an-ı Kerim, asırlardır insanlığa hak yolunu gösteren en önemli kılavuzdur. 12 yıllık Mekke dönemi ve 11 yıllık Medine dönemi olmak üzere, tamamlanması 23 yılı bulan kutsal kitabımızın emirleri hem içinde yaşadığımız madde planında hem de ahrette bizi kurtuluşa erdirecek hakikatleri içeriyor.

Yüce Allah’ın kelamı olan Kur’an’ın emir ve yasaklarına riayet etmek, hayatlarımızı Kur’an’da belirtilen ilkeler doğrultusunda şekillendirmek kuşkusuz hepimizin görevi. Her müslümanın evinde yer alan Kur’an’ın emirlerinin uygulanmasının yanında muhafazası da önem teşkil ediyor. En değerli kitap olan Kur’an-ı Kerim’i en iyi şartlar altında saklamalıyız. Kur’an-ı Kerim Kabı kullanmak, Kur’an’ın yıpranmadan muhafaza edilmesi açısından mühimdir. Kur’an-ı, kendisi için özel tasarlanmış kaplarda bulundurmak, ona verilen saygıyı ve değeri gösterecektir. Özel kabı içerisinde nemden ve tozdan uzak bir yerde muhafaza etmek, Kur’an kapağının ve sayfalarının zarar görmesini engeller. Gerekli özeni göstererek saklayacağınız Kur’an-ı Kerim, uzun yıllar boyu yıpranmadan kalabilir ve nesilden nesile aktarılabilir. Çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakabileceğiniz en değerli miras, şüphesiz Kur’an-ı Kerim olacaktır.

Kur’an-ı Kerim Saklama Kabı Modelleri

kuran i kerim saklama kaplari 1Bir Kadir gecesi, Mekke’de bulunan Nur Dağı’ndaki Hira Mağarası’nda peygamber efendimize ulaşan “Oku!” emrine riayet edip okuduğumuz kutsal kitabımıza yakışacak şık saklama kapları, okunmadığı zamanlarda Kur’an’ın en iyi şartlar altında korunmasını sağlıyor. Kur’an-ı Kerim Saklama Kabı çeşitleri farklı ebatlara sahip. Evinizde bulunan Kur’an’ın boyutuna göre, büyük boy ya da orta boy saklama kabı çeşitleri içinden seçim yapabilirsiniz. Kapalı kutu formundaki saklama kapları, Kur’an’ı ortamdaki rutubet, toz gibi olumsuz koşullardan koruyacaktır. Ahşaptan imal edilmiş sandık formundaki kaplar son derece dekoratif. Metalden üretilen kaplarda zaman içinde kararma sorunu görülmemektedir. Kapalı kapların yanı sıra standlı saklama kapları da çeşitler arasında mevcut. Farklı desenler saklama kaplarını süslemekte. Zarif çizgilere sahip bu desenler ürünlerin, bulundukları ortama şıklık katmasını sağlıyor. İncelikli taş işlemeler de saklama kaplarına göz alıcı bir güzellik katıyor. İhtişamlı bir görünüme sahip lüks saklama kapları kutsal kitabımızın görkemine yakışacak tasarımlara sahip.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir