Blog

Özel Taşlar İle Yapılmış İşlemeli Tesbihler!

ozel taslar ile yapilmis islemeli tesbihler

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Özel Taşlar İle Yapılmış İşlemeli Tesbihler

Hem hoş bir aksesuar, hem de manevi değeri işe tesbih modelleri, farklı malzemelerden üretildiğinde çok daha kıymetli ürünlere dönüşmektedir. Kıymetli taşlardan elde edilen tesbih boncukları, şık modeller ortaya çıkarıyor. Sıkma kehribar, akik taşı, dev kemiği, oltu taşı taşı gibi çok şık malzemelerle üretilen işlemeler ve desenlerde güzel tasarımlar ortaya çıkarıyor.

33‘lü Tesbihler

ozel taslar ile yapilmis islemeli tesbihler 1Farklı boylarda, tasarımlarda ve taşlardan hazırlanan 33’lü işlemeli tesbihler beylerin tarzlarının en karizmatik tamamlayıcısı olabiliyor. Polyester modeller içerisinde fırınlı modeller iyi boy tesbih taneleri ile farklı bir tarz oluştururken, kristal modeller daha ağır bir imaj çiziyor. Arpa tasarımlarda nostaljik modeller olmakta ve cam modeller de modern çağın ağır ağabeyleri için biçilmiş kaftan olmaktadır. Cam modellerde taraftar tasarımları bulabilirsiniz. Kaplan gözü, akik taşı ve lapis taşı gibi farklı tasarımlarda sunulan modeller ise beylere kendilerine has bir tarz keşfetmelerini sağlayacak tasarımlardır. Tekli alımlar yapılabileceği gibi 10’lu alımlar ile daha ekonomik tercihler yapılabilir.

Deve Kemiği Modeller

İşlemeli, arpa tasarımlarda, metal işlemeli, kuka imameli modeller daha kibar seçimler olabilir. Özellikle sarı, siyah, mavi mine, kırmızı işlemeleri bulunan modeller farklı ve daha havalı kullanımlar oluşturabilir. Farklı işlemlerle detaylandırılan tesbihler beyleri çok daha mutlu edebilir. Abanoz işlemeli modeller siyah benekleri kırmızı çizgileri ile oldukça şık bir kullanım oluşturacaktır.

Sıkma Kehribar Tesbihler

Çift renk kırmızı modellerin yanına ateş kehribar tasarımlarda tutkunu olanlar için çok özel anlamlara gelmektedir. Kehribar esasında fosilleşmiş ağaç reçinesi olmaktadır. Kozalaklı ve tropikal ağaçlarda bulunan kehribar işlemeli tesbihler modeller en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Ucunda yer alan gümüş kazaz çok daha ağır bir duruş oluşturur. Yeni Osmanlı tasarımları ise kehribar modellerinde en karizmatik beylerin en ayrılmaz parçaları olabilir. 99’lu modeller bulabilir, damla, arpa, usta işi, silindir, parçacıklı tasarımlar ile de sevdiklerinize hoş sürprizler yapabilirsiniz.

Diğer Modeller

Sedef, doğal taş, akik gibi modellerin yanında Erzurum oltu taşı ağır işlemeli modeller en değerli ve anlamlı seçimlerden biri olacaktır. Çok daha değerli bir seçim yapmak için gümüş işlemeli firuze motifli oltu taşı tasarımları arasından seçimler yapabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”28525, 30112, 30168, 30096″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir