Blog

99’lu Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü?

99’lu Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü

Tesbih, Müslümanların namaz sonrasında yerine getirmeleri gereken teşbihlerini çekmeleri için yardımcı bir eleman olarak ifade edilmektedir. Toplamda 99 adet boncuğun dizilmesiyle meydana gelen tesbihler, günümüzde her renkte ve şekilde üretilebilmektedir. Üstelik tesbih çeşitleri bakımından oldukça zengin olurken, 33’lü tesbih, 99’lu tesbih, Binlik tesbih, kehribar tesbih, cam tesbih ve bunun gibi birçok türü, tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır.

99’lu Tesbihin Anlamı

Genel olarak 99’lu teşbihin tanımına bakılacak olursa; genellikle namaz sonrasında, zikir yapılırken ya da salavat, tövbe – i istiğfar getirilirken kullanılan, toplamda 99 adet boncuğun bir ipe dizilmesiyle elde edilen ibadet aracına 99’lu tesbih adı verilmektedir.

99’lu Tesbih Nasıl Çekilir?

99lu tesbih modellerimizi gordunuz muTesbih çeşitlerinden 99’lu teşbihin kullanımı oldukça rahat ve basittir. Örneğin; namaz sonrasında çekilmesi gereken zikirler için kullanılacak olan tesbihte, ilk 33’lük boncuk diliminde her boncuk için Subhanallah, ikinci boncuk diliminde her boncuk için Elhamdülillah, üçüncü boncuk diliminde ise her boncuk için Allahüekber okunmalı ve toplamda 99’a tamamlanmalıdır. Tesbihin imamesi için ise bir şey söylenmemelidir. Fakat bunun dışında diğer ibadetler ve zikir için kullanılması halinde imameye de bir zikir okunabilmektedir.

99’lu Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü?

99’lu tesbih modelleri oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Tesbih fiyatları bakımından da oldukça makul olan bu modeller, doğal taş tesbihler, deve kemiği tesbihler, fildişi tesbihler, katalin, taş işlemeli, zeytin ağacı, akrilik, fırınlı polyester, cam kesme kristal, gül kokulu, aksesuarlı plastik kristal, inci tesbih ve iri taneli ağaç tesbih bu modeller arasında yer almaktadır.

Gül kokulu ya da akrilik tesbih modelleri, hem hoş bir koku ve görüntüye sahip olduğunda tesbih fiyatları açısından her bütçeye hitap ettiğinden hac, umre ve mevlüt hediyelikleri olarak tercih edilmektedir. Ayrıca inci tesbih modelleri de yine bu anlamda tercih edilen modellerdendir.

Bunun ile beraber özel tasarıma ve yapıya sahip olan zeytin ağacı tesbihi, ebruli cam kristal tesbih ve doğal taş tesbihler, insanların birbirine hediye olarak verebilecekleri en güzel hediyelik tesbih modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla bir hediyeye karar vermeden önce mutlaka tesbih kategorilerini görmelisiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir