Blog

En Şık Hediyelik Tesbih Modelleri!

en sik hediyelik tesbih modelleri

Tesbih modelleri tarihin en tozlu sayfalarından beri kullanılan ürünlerdir. Öncelikle Budizm’ de ortaya çıkan tesbih modelleri daha sonra geri kalan dinlere de yayılmış ve sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Aynı zamanda eski zamanlarda tesbih modelleri kimi zaman boyun bölgesinde bir takı çeşidi olarak da kullanılmıştır.
Tesbih modelleri nin Müslümanlığa geçişi hakkında ise tam bir bilgi bulunamasa da en azından peygamberimizin tesbih modellerini kullanmadığı bunun yerine hurma çekirdeği saydığı belirtilmektedir.

Tesbih Modelleri

Fakat günümüze kadar gelen tesbih modelleri sıklıkla kullanılmakta, her vakit namazda kullanılmakta hatta hediye olarak da alınmaktadır. Tesbih modelleri hem ibadet amaçlı olarak hem de şık bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. Hac ve umre dönüşünde ya da mevlitlerinizde sevdiklerinize gül kokulu birbirinden renkli içimizi açan tesbih modelleri hediye edilmektedir. Sevdiklerimizin her zaman kullanacağı bir hediye seçeneği olan bu tesbih modellerini almak ve sevdiklerimize hediye ederek ibadetlerinde katkıda bulunmak bizleri de mutlu etmektedir.

Namaz

Sevdiklerimize hediye edebileceğimiz tesbih modelleri sadece kokulu tesbihler değil, birbirinden farklı modelleri ile göz kamaştıran namaz tesbihleri de olabilmektedir.

Erkekler İçin Tesbih Modelleri

en sik hediyelik tesbih modelleri 1Yazımızın içerisinde tesbih modellerinin sıklıkla aksesuar olarak kullanılmasından da bahsetmiştik. Özellikle erkekler tarafından oldukça şık bir aksesuar olarak tesbih modellerinin sıklıkla kullanılması unutulmamalıdır. Özellikle Osmanlı zamanında kullanılan tesbih modellerinin farklılığı ile erkek bireylerin statüsünün, yaptığı mesleğin anlaşılması konusunda yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Bu nedenlerden dolayı tesbih modelleri yüzyıllar boyunca erkeklerin aksesuarı olarak günümüze ulaşmış ve birçok kişinin de vazgeçilmezi olmuştur. Birbirinden değerli ve zarif işlemeli tesbih modelleri ortaya çıkmış ve kültürümüzde büyük bir yer edinmiştir. Aynı zamanda kültürümüz içerisinde önemli bir yere sahip olmasının sonucunda tesbih modelleri konusunda uzmanlaşmış kişiler de bulunmaktadır. Bu nedenle en şık ve kaliteli, uzun süre kullanılabilecek tesbih modelleri kültürümüz içerisinden çıkmaktadır.

En Kaliteli Tesbih Modellerini Nerede Bulabilirim?

Hem namaz tesbihi hem de bir aksesuar olarak hayatımızda yer alan en kaliteli ve şık tesbih modelleri fiyatlarını geniş ürün yelpazesi içerisinde model ve renk seçenekleri ile “hedisam.com” adresinde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir