Blog

Bone Kumaşının 3 Önemi!

Bone kumasinin 3 onemi

Tesettürlü kadınlar için önemli bir yere sahip olan bone, çoğunlukla düz ve yumuşa bir kumaştan imal edilen, saçı tümünü kapatan nitelikte bir tür başlık olarak ifade edilmektedir. Çok eski yıllardan bu yana kullanılmakta olan bone, tesettürün gerekliliklerini ve hatta farzlarını yerine getirebilmek açısından hayati bir önem taşımaktadır. Günümüzde ise kadınların zevklerine ve ihtiyaçlarına hitap edebilmek adına pek çok farklı bone modellerine rastlayabilmek mümkün olurken, tercih edilecek olan bu bonelerin kumaş yapısı ve özellikleri de önem teşkil etmektedir.

Son dönemlerde oldukça artış gösteren tesettür bone çeşitleri farklı kumaşlardan, farklı modellerde üretilebilmektedir. Günümüzde hemen hemen her tesettürlü kadın tarafından tercih edilen bone modelleri genellikle düz boneler olurken, modaya ayak uydurmak isteyenler için de fiyonklu, büzgülü, bağlamalı, hazır bone eşarp ve şal gibi modeller de bulabilmek mümkündür. Tesettür için üretilen bu bonelere her türlü model için dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır ki, bunlardan en önemlisi kumaşıdır.

Bone kumaşı çeşitli malzemelerden elde edilebilmektedir. Ancak bu kumaşların pamuktan üretilmiş olması oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında kullanılması gereken boneler pamuktan üretilen modeller olurken, aksi takdirde hem sağlık olumsuz yönde etkilenmekte, hem de sıcağa ve tere karşı herhangi bir tedbir alınmamaktadır.

Bone Kumaşı Pamuktan Yapılmış Olmalı

Bone kumaşının önemi özellikle de havaların ısınması ile beraber anlaşılmaktadır. Yaz mevsiminde tesettürlü kadınların yapmış olduğu en büyük hatalardan biri de içeriğinde naylon, polyester gibi maddeler bulunan boneler kullanmaktır. Sıcak havalarda daha az terleyebilmek için mutlaka pamuktan yapılmış boneler kullanılmalıdır.

Sağlam ve Kaliteli Kumaştan elde Edilmeli

Tercih edilecek olan bonelerin mutlaka kaliteli ve dayanıklı bir kumaştan elde edilmesi gerekmektedir. Genellikle bu gibi modellerde bone fiyatları biraz daha yüksek olurken, sağlıklı ve kaliteli olması için bu gibi boneler önemlidir.

Saten, Penye ve Naylon Bonelerden Uzak Durulmalı

Saten, naylon ve penye tarzı boneler tercih edilebilecek en son boneler arasında yer almalıdır. Sağlık açısından hiçbir yararı olmamakla beraber zararı dokunan bu boneler, yaz aylarında aşırı terlemeye neden olabilmektedir. Aynı şekilde kış aylarında da hiçbir yararı bulunmamaktadır.

Bone şal ve eşarp gibi modeller de dahil olmak üzere tercih edilecek olan her modelde bu hassasiyetlere dikkat edilmesi gereklidir. Hedisam.com üzerinde oldukça kaliteli bir yapıya sahip olan boneleri satın alabilmek mümkün olurken, en uygun bone fiyatları da yine Hedisam’da bulunmaktadır.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir